captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie miuziklą – menininkė Monika Valkūnaitė

„Tas gyvybingumas, energingumas mane visuomet traukdavo prie miuziklo. Tačiau <...> tai nėra vien tik šypsenėlės ir straksėjimas ant scenos. Kaip tik – kuo toliau, tuo labiau gerbiu šią meninę sritį, nes suvokiu, kaip yra sunku nepadaryti jo banaliu, kai turi ir šokti, ir vaidinti, ir dainuoti.“
Monika Valkūnaitė. R. Apanavicienės ir D. Apanaviciaus nuotr.
Monika Valkūnaitė. R. Apanavicienės ir D. Apanaviciaus nuotr.

„Tas gyvybingumas, energingumas mane visuomet traukdavo prie miuziklo. Tačiau <...> tai nėra vien tik šypsenėlės ir straksėjimas ant scenos. Kaip tik – kuo toliau, tuo labiau gerbiu šią meninę sritį, nes suvokiu, kaip yra sunku nepadaryti jo banaliu, kai turi ir šokti, ir vaidinti, ir dainuoti“, – pastebi saksofonininkė Monika Valkūnaitė

Rugpjūčio 24–31 dienomis Lietuvos kultūros sostinėje – Panevėžyje – vyksta unikalus renginys – tarptautinis meninio stiklo simpoziumas „GlassJazz“. Pokalbis su projektą organizuojančiu visame pasaulyje garsiu panevėžiečiu stiklo menininku Remigijumi  Kriuku ir dalyviais apie stiklo ir džiazo sintezę.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kaip kupiškėnai sako: mes kalbam, kaip akmenis skaldom. Mūsų kalba stačiadūrė, rupi, aštri, šiurkšti“, – sako žodynininkė, humanitarinių mokslų daktarė Klementina Vosylytė, parengusi 4 tomus „Kupiškėnų žodyno“. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kupiškėnų tarmę.

„Tas gyvybingumas, energingumas mane visuomet traukdavo prie miuziklo. Tačiau dabar, kai vis daugiau gilinuosi į šį žanrą, tai nėra vien tik šypsenėlės ir straksėjimas ant scenos. Kaip tik – kuo toliau, tuo labiau gerbiu šią meninę sritį, nes suvokiu, kaip yra sunku nepadaryti jo banaliu, kai turi ir šokti, ir vaidinti, ir dainuoti“, – pastebi saksofonininkė Monika Valkūnaitė, savo gyvenimą pasukusi miuziklo žanro link. Apie miuziklo populiarumą Londone, kūrybinį gyvenimą ir šiais metais parengtą mokomąją knygą „Pažintis su miuziklu“ – pokalbis su menininke M. Valkūnaite.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 27 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close