captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: JAV lietuvių lituanistinio švietimo raidos tyrinėtojas dr. Jonas Dautaras

Su dr. Jonu Dautaru kalbėsime apie JAV lietuvių lituanistinio švietimo raidos tyrinėjimus ir lietuvybės puoselėtojus – egzodo pedagogus.
JAV lietuvių lituanistinio švietimo raidos tyrinėtojas dr. Jonas Dautaras (iš kairės).
JAV lietuvių lituanistinio švietimo raidos tyrinėtojas dr. Jonas Dautaras (iš kairės).

„Peržiūrint daugybę archyvinių bylų Pasaulio lietuvių ir Vilniaus universiteto archyvuose, perverčiant dešimtis įvairių JAV lietuvių ir anglų kalbomis laikraščių ir žurnalų komplektų, atliekant lituanistinių mokyklų mokytojų ir mokinių apklausas, užrašinėjant amžininkų atsiminimus, neliko nepastebėta ir iškili lietuvių išeivijos mokytoja – literatė Sofija Jonynienė“, – apie naujausio mokslinio darbo – knygos „Sofija Jonynienė: pedagogė, lietuvybės puoselėtoja JAV“ atsiradimo aplinkybes pasakoja dr. Jonas Dautaras.

„Porą pastarųjų metų Marijampolės savivaldybė brandino idėją surengti savo miesto vardo vertą profesionalios muzikos festivalį. Sutvarkyti miesto parkai ir kiemeliai leido šią idėją pradėti įgyvendinti jau šių metų vasarą. Pavienių gerų koncertų pas mus nestinga, tačiau norėjosi didesnės muzikinės šventės“, – apie pirmąjį klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalį „Marijampolė Music Park“ sako Marijampolės savivaldybės viešųjų ryšių atstovė Danguolė Micutienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ filosofo Leonido Donskio komentaras. „Gal mums atrodo, kad čia esama pernelyg sentimentalaus prisirišimo prie fakto, kad žmonės susikibę rankomis nuo Talino iki Vilniaus žymėjo ir šventė savo solidarumą. Mums šiandien atrodo, kad būtų beprasmybė kartoti tokius dalykus. Bet iš tikrųjų bandau mintimis nusikelti į tą laikotarpį ir suvokiu, kad tai, kas įvyko, buvo stebuklas“, – tikina autorius.

„Peržiūrint daugybę archyvinių bylų Pasaulio lietuvių ir Vilniaus universiteto archyvuose, perverčiant dešimtis įvairių JAV lietuvių ir anglų kalbomis laikraščių ir žurnalų komplektų, atliekant lituanistinių mokyklų mokytojų ir mokinių apklausas, užrašinėjant amžininkų atsiminimus, neliko nepastebėta ir iškili lietuvių išeivijos mokytoja – literatė Sofija Jonynienė“, – apie naujausio mokslinio darbo – knygos „Sofija Jonynienė: pedagogė, lietuvybės puoselėtoja JAV“ atsiradimo aplinkybes pasakoja dr. Jonas Dautaras. Apie JAV lietuvių lituanistinio švietimo raidos tyrinėjimus ir lietuvybės puoselėtojus egzodo pedagogus pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 26 dieną, antradienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...