captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 90 m. 1924 m. rugpjūčio 23 d. Kaune prasidėjo pirmoji Lietuvos dainų šventė. Pirmadienio viktorinoje – apie Baltijos šalių dainų šventes.
Repeticija pirmosios lietuvių dainų šventės išvakarėse.  Kaunas<br> 1924 m. rugpjūčio 22 d.(S. Sajausko asmeninio archyvo nuotr.)
Repeticija pirmosios lietuvių dainų šventės išvakarėse. Kaunas
1924 m. rugpjūčio 22 d.(S. Sajausko asmeninio archyvo nuotr.)

Baigiantis rugpjūčiui Plungėje jau devintą kartą prasidės tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis – iškili simfoninės muzikos šventė, ne tik gaivinanti šimtametes muzikos tradicijas, bet ir brėžianti ateities perspektyvas. „Muzika nežino jokių sienų, ji suartina žmones, tautas ir valstybes“, – teigia viena festivalio organizatorių, Plungės M. Oginskio meno mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Šis skausmingas romanas pasakoja apie istorijos žaizdas ir paslaptis, kaltę, vienatvę ir atsakomybę. Apie tai, kad mes nepažįstame nei savo tėvų, nei savęs“, – apie Alžyro rašytojo Boualemo Sansalio romaną „Vokiečių kaimas, arba Brolių Šilerių dienoraštis“ teigia literatūros ekspertas Audrius Ožalas (išleido „Tyto alba“).

Prieš 90 metų, 1924-ųjų rugpjūčio 23-ąją Kaune prasidėjo pirmoji Lietuvos dainų šventė, tuomet pavadinta Dainų diena. Mūsų kultūros istorijoje Dainų šventės iškyla kaip reikšmingas tautinės konsolidacijos veiksnys. Jos vienijo sunkiais priespaudos metais, o atgavus nepriklausomybę – jų tikslu tapo parodyti tautinės kultūros tęstinumą, pademonstruoti pasauliui unikalų, tik Baltijos regionui būdingą visuotinio susiliejimo dainoje, šokyje, instrumentinėje muzikoje reiškinį, turintį turtingą šimtametę tradiciją. Pirmadienio viktorinoje – apie Baltijos šalių dainų šventes.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 25 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...