captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: ar užteršta Lietuvos mediena?

Išaugus medienos kuro paklausai, nebeužtenka vietinės žaliavos, todėl mediena kurui įvežama ir iš kitų šalių, taip pat iš tų regionų, kurie galbūt buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis po Černobylio atominės elektrinės avarijos.

Kadangi radioaktyviosiomis medžiagomis gali būti užteršta įvežama mediena, jos pelenuose, kurie naudojami statybose ar žemės ūkyje kaip trąša, gali koncentruotis radioaktyviosios medžiagos. Kokia jonizuojanti spinduliuotė yra galima, reikia mums dėl to nerimauti ar ne – apie tai laidoje paaiškins Radiacinės saugos centro Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamentao direktorius Julius Žiliukas.

Atėjus naujiems mokslo metams, keičiasi visos šeimos gyvenimas – ne tik režimas keičiasi, bet ir ritmas, laiko paskirstymas, veikla. Vien šie dalykai kelia sumaištį, o jei dar ir baimė prisideda – naujų mokytojų, naujų dalykų ar egzaminų – tai jau ir visai didelė įtampa atsiranda. Kaip tą adaptacijos laikotarpį ramiau išgyventi laidoje patars šeimos psichologė Giedrė Gutautė Klimienė.

Ved. Rasa Pekarskienė

„Sveikata“ šeštadienį, rugpjūčio 23 d. 11.03 val., kartojama rugpjūčio 28 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...