captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: sunkmetį padeda išgyventi optimizmas ir veikla

Kupiškio r. Migonių k. gyvenantis ūkininkas Mindaugas Vilimas turi 70 ha žemės ir užsiima įvairia veikla. Šeimos ūkyje laikoma 30 galvijų, iš kurių pusė melžiamos karvės, 36 bičių šeimos, spėja dar ūkininkas ir gaisrininku padirbėti.
Po keliasdešimt tūkstančių Lietuvos gyventojų kasmet emigruoja, ieškodami geresnio gyvenimo ar sotesnio duonos kąsnio. Dažniausia išvyksta jaunesni žmonės, palikdami savo gimtuosius namus mieste ar kaime. Ypač jaunimo dabar trūksta kaimuose, todėl įdomu išgirsti jauno žmogaus argumentus, kodėl jis pasiliko ir savo ateitį sieja tik su žemės ūkio veikla. Apie jauno žmogaus apsisprendimą ir kasdienybę vasaros darbymečio metu kalba Anykščių r. jaunasis ūkininkas Gediminas Kubaitis.

Savaitės laidų ciklą baigia rubrika „Diena kaime“. Penktą rytą kalbinama žinoma šalyje vaistažolių augintoja – provizorė farmakognostė  Jadvyga Balvočiūte. Jau du dešimtmečius ji  ūkininkauja gimtajame Gyvolių kaime Mažeikių rajone  ir patarimais, vaistažolių receptais, arbatomis gydo žmones, suteikia visiems informacijos apie sveikatos stiprinimą natūraliomis priemonėmis. Vakar laidoje, pasakodama apie eilinės dienos rūpesčius vaistažolių ūkyje, patarė kokių vaistinių augalų derėtų turėti kiekviena šeima savo namuose, numatė svarbiausius darbus kitai dienai. Koks ketvirtadienis buvo vaistažolių ūkyje?
   
Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ penktadienį rugpjūčio 22 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close