captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Baltijos kelio 25-metis

1989-ieji – tai 50 Molotovo–Ribbentropo pakto metinės. Tais metais visos trys Baltijos valstybės nusprendė taip paminėti šį gėdingą įvykį, kad pamatytų visas pasaulis. Kažkuriam iš Sąjūdžio narių kilo mintis atriboti Lietuvą, Latviją ir Estiją gyva siena nuo SSSR.
Balticway.net nuotr.
Balticway.net nuotr.

„Kodėl, turėdami panašų likimą, istoriją, per dvidešimt penkerius metus visos trys Baltijos valstybės kartu nesukūrėme nė vieno filmo?“ – klausia režisierius Gytis Lukšas ir Baltijos kelio dieną kviečia į kino festivalį „Baltijos banga“.

Kultūros savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ ir spaudos kultūros puslapių apžvalga.

Vienas įdomiausių ir bene geriausiai išlikusių dvaro ansamblių Žemaitijoje – neoklasicizmo stiliaus Renavo dvaras. Ant Varduvos upės kranto esančiuose jau atnaujintuose dvaro rūmuose lankytojai, visų pirma, supažindinami ne tik su autentišku interjeru, bet ir su iki šių dienų išsaugota dvaro laikų biblioteka, į kurią po truputį grąžinamos įvairius rūmų gyvavimo laikotarpius menančios knygos, šeimininkams Antanui ir Feliksui Renne priklausę leidiniai.

1989-ieji – tai 50 Molotovo–Ribbentropo pakto metinės. Tais metais visos trys Baltijos valstybės nusprendė taip paminėti šį gėdingą įvykį, kad pamatytų visas pasaulis. Kažkuriam iš Sąjūdžio narių kilo mintis atriboti Lietuvą, Latviją ir Estiją gyva siena nuo SSSR. Taip 1989 metų rugpjūčio 23-ąją 19 val. Baltijos valstybių žmonės, kurių buvo maždaug 2 milijonai, susikibo rankomis vardan savo laisvės siekio, gyva grandine sujungdami sostines nuo Vilnius per Rygą iki Talino. Apie Baltijos kelio reikšmę pokalbis studijoje su Lietuvos istorijos instituto direktoriumi dr. Rimantu Mikniu, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu dailininku Broniumi Leonavičiumi, lakūnu Vytautu Tamošiūnu ir žurnaliste Vaida Pilibaityte.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 22 dieną, penktadienį, nuo 8.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...