captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: obuolių nederliaus priežastys

Verslinių sodų šeimininkai ir vaisių – uogų perdirbėjai teigia, kad šiemet Lietuvoje bus perpus mažesnis negu pernai obuolių derlius. Tai lėmė pavasario šalnos, vėliau – krušos ir, galų gale, ilgokai vyravę karšti orai. Kaip nederlių vertina Anykščių r. ūkininkas Alvydas Jurkėnas?  
Fotodienos nuotr.
Fotodienos nuotr.

Specialistai teigia, kad Lietuvoje gyvena beveik 300 vilkų. Daugiausia jų aptinkama Žemaitijos, Pietryčių ir Šiaurės Lietuvos miškuose. Paprastai vasaros pabaigoje vilkai, pratindami medžioti jauniklius, neretai užpuola netoli miškų laikomus kaimiečių gyvulius, prie sodybų lakstančius ar net  pririštus šunis. Kokią žalą vilkai daro Šilalės rajono žemdirbiams, kaip kompensuojami nuostoliai?

Rubrika „Diena kaime“ su ūkininke ir provizore farmakognoste Jadvyga Balvočiūte. Jai svarbus šios savaitės įvykis – viešnagė Kelmės r. Palendrės vienuolyne, iš kurio svečių namų vaistinių augalų žinovė grįžo tik antradienį. Vienuolyne, beje, ne tik ilsėjosi, bet ir benetiktinams patarė vaistažolių auginimo klausimais, o grįžusi namo iš karto kibo į darbus. Priėmė lankytojus, kurie konsultavosi dėl įvairių negalavimų ir gydymosi žolelėmis galimybių. Laidoje jau pasakojo apie vaistinių augalų rinkimo specifiką, patarė, kokią arbatą geriausiai gerti norintiesiems išlikti ramiems. Trečiadienį Jadvygos žolelių ūkyje turėjo lankytis buhalterė, buvo numatyta detaliau aptarti einamuosius darbus, apžiūrėti vaistažolių kolekciją. Ar viskas vyko pagal planą?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ ketvirtadienį rugpjūčio 21 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...