captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai naujo grūdų derliaus parduoti neskuba

Anykščių r. ūkininkas Romas Kubaitis su sūnūmis dirba 550 ha. Specializuotame augalininkystės ūkyje auginami kviečiai, miežiai, žirniai, garstyčios, vasariniai rapsai. Šiemet tikimasi gero derliaus, kol kas ir javapjūtės sąlygos palankios, bet naujojo grūdų derliaus ūkininkas dabar neparduoda.  
Litfood.lt nuotr.
Litfood.lt nuotr.

Pieno ūkių šeimininkai išgyvena dabar labai sudėtingą laikotarpį – dar pavasarį pradėjusios mažėti pieno supirkimo kainos pastarosiomis savaitėmis tapo neprognozuojamos ir nemažai laikančių karves žemdirbių teigia, kad dirba nuostolingai. Rusijai paskelbus maisto produktų iš ES šalių embargą, atrodo, Lietuvoje labiausia gali nukentėti pieno ūkiai. Sprendimų ieško vietos valdžia ir Briuselis, o kol kas pieno ūkių šeimininkai rūpinasi kasdienos gyvulių priežiūros reikalais – reikia karves pašerti, pašarų atsargas paruošti, nors ir labai neaiški perspektyva. 

Rubrika „Diena kaime“ – su vaistažolių ūkio šeimininke, žinoma šalyje žolininke Jadvyga Balvočiūte. Po mokslų KMI ir veiklos Kauno botanikos sode Jadvyga grįžo į gimtuosius kraštus – Gyvolių kaimą Mažeikių r. ir jau daugiau kaip 20 m. ūkininkauja. Įsteigė vaistažolių ūkį, sertifikuoja didelius laukinės augmenijos plotus ir iš jų renka įvairius augalus ir gamina ekologiškus žolelių arbatų mišinius, vaistažolių rinkinius. Pirmadienį visą diena žolininkė praleido Kelmės rajone esančiame Palendrių vienuolyno svečių namuose. Ką rubrikos herojė veikė Benediktinų vienuolyne, kokias vaistinių augalų kolekcija apžiūrinėjo, ką gali patarti norintiems šiuo metų laiku neperšalti?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ antradienį rugpjūčio 19 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close