captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: Giedrė Kazlauskaitė ir eilėraščių knyga „Meninos“

Rašytojų sąjungos leidyklos išleista knyga „Meninos“ – antrasis poetės, eseistės, literatūros kritikės Giedrės Kazlauskaitės eilėraščių rinkinys. 2008-aisiais pasirodė „Heterų dainos“, už kurias autorė apdovanota Poetinio Druskininkų rudens Jaunojo jotvingio premija.
Giedrė Kazlauskaitė. Zenekos nuotr.
Giedrė Kazlauskaitė. Zenekos nuotr.

1980-aisiais Kėdainiuose gimusi G. Kazlauskaitė debiutavo kaip prozininkė. Būdama 21-erių, ji laimi Rašytojų sąjungos skelbiamą Pirmosios knygos konkursą ir išleidžia apsakymų knygą „Sudie, mokykla“.

Vilniaus universitete baigia lietuvių filologijos bakalauro ir magistro studijas, imasi rašyti disertaciją apie Vinco Mykolaičio Putino patirties pavidalus, tampa savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ vyriausiąja redaktore, o 2009-aisiais kartu su kunigu Juliumi Sasnausku išleidžią knygą „Postilės“.

2014-ieji – ir nauja G. Kazlauskaitės eilėraščių knyga „Meninos“, privertusi skaitytojus prisiminti arba sužinoti apie taip pavadiną ispanų dailininko Diego Velazquezo paveikslą, o literatūros kritikus beveik vienbalsiai prabilti, kad tai – viena įdomiausių pastarojo meto knygų lietuvių literatūroje.

Laidoje – pokalbis su Giedre Kazlauskaite ir jos skaitomi eilėraščiai iš knygos „Meninos“.

Ved. Mindaugas Nastaravičius.

„Literatūros akiračiai“ – rugpjūčio 17 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugpjūčio 20 d., trečiadienį, 01.05 val. ir rugpjūčio 21 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...