captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kuo lietuviški sūriai skiriasi nuo importinių?

Druskininkuose antrą kartą organizuojamas Sūrių festivalis suburs sūrininkus iš visos Lietuvos ir pakvies iš arčiau pažinti su pagarba ir atsakomybe valgytojui ir gamtai puoselėjamas sūrininkystės tradicijas, pasimėgauti vietos gamintojų produkcijos įvairove.
Lietuviški sūriai. Platumos.lt nuotr.
Lietuviški sūriai. Platumos.lt nuotr.

Šiandien Lietuvoje jau galima paragauti ne tik iš vaikystės prisimenamo varškės sūrio, bet ir vis įdomesnių fermentuotų sūrių bei kitų produktų. Sūrininkai šlifuoja gamybos technologijas, ir sūrininkystė iš virtuvės kraustosi į ūkio cechelį“, –  sako vienas  festivalio organizatorių Audrius Jokubauskas. Šiemet festivalyje pirmą kartą bus rengiamas sūrių konkursas. Jame pagal JAV sūrininkų asociacijos pasidalintą metodiką bus vertinami sūriai. Komisijai bus pateikta apie 30 sūrių rūšių.

Klaipėda šiemet pirmą kartą minės Pasaulinę švyturių dieną. Pagal susiklosčiusią tradiciją, rugpjūčio 16 d. visuomenei atveriami švyturiai. Pirmą kartą lankyti bus atidarytas ir seniausias lietuviškas – Klaipėdos švyturys, pranešė uostamiesčio savivaldybė. Visi lankytojai turės unikalią galimybę pažvelgti į Baltijos jūrą, Kuršių neriją bei marias, į Klaipėdos miestą iš 45 m aukščio. Per dieną į švyturį galės užlipti 218 žmonių – tiek metų šiemet sukanka Klaipėdos švyturiui. Jis pirmą kartą uždegtas 1796 m. rugsėjo 1 d.

Taip pat laidoje – užsienio spaudos apžvalga, kultūros renginių skelbimai.

„Ryto garsai“ rugpjūčio 16  d., šeštadienį, nuo 7.30 iki 9.00 val. per LRT RADIJĄ.

Ved. Vytautas Markevičius, prod. Aušra Juraitė

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...