captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietūs pristabdė ir taip jau vėluojančią javapjūtę

Kupiškio r. Juodpėnų k. ūkininko Zigmo Aleksandravičiaus moderniame augalininkystės ūkyje – pats darbymetis. Džiovinami ir valomi jau nukulti grūdai, vėliau nei įprastai pradėti doroti vasariniai javai, jau ruošiamos dirvos ir žiemkenčiams. Visus svarbius darbus pristabdė pastarųjų dienų lietūs.    
Alytusplius.lt nuotr.
Alytusplius.lt nuotr.
Antroje vasaros pusėje, jau rudeniop daugeliui kaimo žmonių padaugėja rūpesčių: javapjūtė, daržų derliaus dorojimas, gyvulių priežiūra, užaugintų daržovių paruošimas žiemai- tik spėk suktis. Todėl retas kuris tokiame darbų įkarštyje randa laiko ir noro visuomeninei veiklai. Šimonių miestelio bendruomenė – pavyzdys, kaip galima atlikti ir ūkio darbus, ir organizuoti renginius ar redaguoti vietinį laikraštį „Šimonietis“, visai neseniai išleistą jau šimtąjį kartą.
 
Rubrika „Diena kaime“ – su ūkininke ir provizore farmakognoste Jadvyga Balvočiūte. Baigusi mokslus Kauno medicinos institute ir įgijusi provizorės specialybę, ji ilgai dirbo vaistinėje, vėliau Kauno botanikos sode vaistinių augalų laboratorijoje. 1991m. grįžo į gimtąjį Gyvolių kaimą Mažeikių rajone ir ėmėsi ūkininkauti tėvelių žemėje. Vėliau įsteigė vaistažolių ūkį, kuriame sėja, augina, renka augalų dalis iš 14 ha žemės ūkio naudmenų ploto. Sertifikuoja didelius  laukinės augmenijos plotus, iš jų renka įvairius augalus ir gamina ekologiškus žolelių arbatų mišinius, vaistažolių rinkinius.  Kuo dabar, vasaros pabaigoje, užsiima vaistažolių žinovė, koks savaitgalis buvo Gyvolių kaime?
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – pirmadienį rugpjūčio 18 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close