captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Sukako 300 metų, kai gimė vokiečių kompozitorius, dirigentas, operos žanro reformatorius Christophas Willibaldas Gluckas. Žymiausią savo kūrinį operą „Orfėjas ir Euridikė“ jis parašė gyvenimo ir kūrybos žydėjimo metu, o jo sceninius veikalus galėjo išvysti ne tik Austrijos, bet ir Europos teatrų lankytojai.
Kompozitorius Christophas Willibaldis Gluckas. Wikipedia.org nuotr.
Kompozitorius Christophas Willibaldis Gluckas. Wikipedia.org nuotr.

Tęsiasi jubiliejinis, 20-asis Kristupo vasaros festivalis. Jo tradiciniuose cikluose skamba ir netradiciniai projektai, tačiau labiausiai žada nustebinti – „Akordeono muzikos savaitė“. „Joje bus ir Afrikos dvelksmo, muzikinės misterijos premjera, geriausio Prancūzijos džiazo muzikanto rečitalis, tapsime spontaniškos akordeono kūrybos liudininkais“, – teigia ciklo meno vadovas akordeonininkas Martynas Levickis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Pabaigos jausmas“ tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip paprasta gyvenimo istorija. Romanas įtraukia, priverčia skaitytoją susitapatinti su herojumi, sužinoti ir patirti tai, ko gyvenime gal dar nebuvai apmąstęs ir įvertinęs. Tas naujas žinojimas dažnam atsivers tik užvertus knygą“, – teigia vertėja Nijolė Chijenienė, kiekvienoje Juliano Barnes‘o knygoje atrandanti kažką naujo.

Šią vasarą sukako 300 metų, kai gimė vokiečių kompozitorius, dirigentas, operos žanro reformatorius Christophas Willibaldas Gluckas. Žymiausią savo kūrinį operą „Orfėjas ir Euridikė“ jis parašė gyvenimo ir kūrybos žydėjimo metu, kai jau buvo natomis išmarginęs šūsnis popieriaus, o jo sceninius veikalus galėjo išvysti ne tik Austrijos, bet ir Europos teatrų lankytojai. Ypač Italijoje muzikiniai Glucko vaidinimai buvo vertinami palankiai, nors į kompozitorius-atvykėlius ir jų kėsinimąsi į nacionalinį kultūros paveldą operą – konservatyvi publika žvairuodavo. Apie Ch. W. Glucką – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 18 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...