captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – pianistas Jerome‘as Lowenthalis

„Už tai, kad šiandien išlaikomas aukščiausias klasikinės muzikos lygis, bent jau Amerikoje, turime būti dėkingi pianistams iš Azijos“, – pastebi Lietuvoje viešėjęs profesorius, pianistas Jerome‘as Lowenthalis.  
Pianistas Jerome‘as Lowenthalis. Martyno Aleksos nuotr.
Pianistas Jerome‘as Lowenthalis. Martyno Aleksos nuotr.

„Mes su juo bendravome retai, bet prasmingai. Jis atsinešdavo didžiulį aplanką darbų kartą per savaitę ar dvi ir mes kalbėdavomės ištisas valandas. Aš jo praktiškai nemokiau, nes jį mokyti buvo šventvagiška. Tai buvo stipri asmenybė, pasižymėjusi profesionaliu mąstymu. Šarūnas niekam nėra pataikavęs – nei dėstytojams, nei akademijai, nei kokiai galerijai. Jis buvo suaugęs kūrėjas“, – sako VDA profesorius, grafikas Rimvydas Kepežinskas apie buvusį studentą Šarūną Surblį, kurio darbai eksponuojami parodoje Sveiki atvyšvykę“ (VDA parodų  salė „Titanikas“).

„Daug metų gyvenome Europoje, dabar grįžtame namo. Kodėl mums nepasidalinus savo patirtimi, idėjomis? Vietos visiems užteks“,- sako neseniai įsikūrusios Viešosios įstaigos „Artis Opera“ vadovas Vytautas Sriubikis. Rugpjūčio 21 d. VUD Didžiajame kieme naujoji operos kompanija debiutuoja W.A.Mocarto operos „Don Žuanas“ premjera.

Tęsiame kelionių po Lietuvos dvarus ciklą. Šį kartą svečiuosimės Utenos rajone, Saldutiškio miestelyje, įsikūrusiame Saldutiškio dvare. Po dvaro sodybą vedžios Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas, dvaro savininkas Arūnas Svitojus.

„Kalbant apie poilsinius veiksnius, Klaipėdos galimybės gerokai didesnės – joje yra viskas, ką turi klasikiniai kurortai, bet nėra vasarinės paklausos ir pasiūlos isteriškumo: Klaipėdoje nereikia gyventi sandėliukuose ir nereikia kovoti už maistą“,- kultūros komentare teigia menotyrininkas Ernestas Parulskis, baigiantis vasarai siūlantis apsilankyti uostamiestyje.

„Kodėl, turėdami panašų likimą, istoriją, per dvidešimt penkerius metus visos trys Baltijos valstybės kartu nesukūrėme nė vieno filmo?“- klausia režisierius Gytis Lukšas ir Baltijos kelio dieną kviečia į kino festivalį „Baltijos banga“.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie klasikinę muziką, jos atlikimo pokyčius, europiečių ir amerikiečių mąstymo skirtumus kalbėsime su Lietuvoje viešėjusiu išskirtiniu svečiu, jauniesiems lietuvių pianistams meistriškumo pamokas vedusiu Juilliardo mokyklos profesoriumi, pianistu Jerome‘u Lowenthaliu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 16 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.
Laida kartojama rugpjūčio 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...