captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Žolinė Krekenavoje tęsis 8 dienas

Penktadienį – Žolinė, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena. Ta proga Lietuvoje didžiausi atlaidai vyksta Alytaus r. Pivašiūnuose ir Panevėžio r. Krekenavoje – čia Žolinę labai praturtina kultūros darbuotojų organizuojami renginiai. Pirmą kartą joje dalyvaus mėgėjų teatrų artistai.
Krekenavos bazilikoje paminėta Žolinė. 2012 m. R.Achmedovo (DELFI) nuotr.
Krekenavos bazilikoje paminėta Žolinė. 2012 m. R.Achmedovo (DELFI) nuotr.

Rugpjūčio vidurys – metas, kai jau prinoksta riešutai, laikas eiti miškan ne tik uogauti ar grybauti, bet ir riešutauti. Ignalinietis, biologas, kaimo turizmo verslininkas Pranas Zubrickas tai gali daryti savo sodyboje. Jo laisvalaikio pomėgis – lazdynų, graikiškų riešutmedžių auginimas.

Beveik kiekvieną dieną daug turistų, poilsiautojų šią vasarą apsilanko Anykščių rajone, Niūronyse, Arklio muziejuje. Penktadienį muziejininkai organizuoja daug įdomių renginių, susijusių su Žolinės tradicijomis.

Prieš akis ne tik Žolinė, bet ir ilgasis savaitgalis. Kaip jį praleisti, kiekvienas rinksis pagal savo norus, finansines galimybes ir kitką. Anot Aukštaitijos nacionalinio  ir Labanoro regioninio parko direktoriaus Eminuelio Leškevičiaus, prasmingam poilsiui puiki vieta galėtų būti ir šių parkų teritorijos.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ penktadienį, rugpjūčio 15 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...