captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: portugalų menininkas Franciscas Janesas

„Į menininkus Portugalijoje žiūrima kaip į kažką ypatingą, kurie mąsto keistai ir yra lyg paslaptingoji pasaulio dalis. Man toks požiūris visad buvo labai neįprastas, svetimas, nors taip mąsčiau ne aš, o buvo mąstoma apie mane“, – sako portugalų menininkas Franciscas Janesas.
Franciscas Janesas. Binauralmedia.org nuotr.
Franciscas Janesas. Binauralmedia.org nuotr.

„Vaikystėje močiutė, priskynusi vyšnių, perspėdavo, kad negalima laikyti burnoje kauliukų, nes juose yra nuodo“, – autorinės parodos „Vyšnios kauliukas“ inspiraciją atskleidžia tapytoja Aistė Gabrielė Černiūtė

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Esperanto kalba yra propedeutinė, ją naudinga išmokti prieš mokantis kitas kalbas. Tuomet geriau suvoki, kas yra gramatika, iš viršaus matai kalbą“, – pastebi esperantininkas Gediminas Degėsys. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie esperanto kalbą.

„Į menininkus Portugalijoje žiūrima kaip į kažką ypatingą, kurie mąsto keistai ir yra lyg paslaptingoji pasaulio dalis. Man toks požiūris visad buvo labai neįprastas, svetimas, nors taip mąsčiau ne aš, o buvo mąstoma apie mane. Ši idėja apie menininkų ir jų minčių ypatingumą Portugalijoje yra neginčijama. Bet į visa tai galima žvelgti ir labai pragmatiškai: tas ypatingumas – tiesiog kitoks požiūris į pasaulį, skirtingas ieškojimų kelias“, – sako portugalų menininkas Franciscas Janesas. Penkerius metus gyvenęs JAV, audiovizualiųjų menų atstovas jau metus vieši Lietuvoje, kur kuria dokumentinį filmą apie keramikus Dormantę ir Jurgį Pekinskius bei jų Gojaus sodybą. Pokalbis su F. Janesu apie meninę patirtį Portugalijoje, JAV ir Lietuvoje, svarbiausius kūrybos tikslus ir naujausią projektą.


Ved. Austėja Kuskienė.

 

„Ryto allegro“ rugpjūčio 13 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...