captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: žvilgsnis į žvaigždėtą rugpjūčio dangų

„Tikiuosi, kad ateityje Lietuvos etnokosmologijos muziejuje lankytojai išvys ekspoziciją, kuri bus unikali  tiek emociniu, tiek filosofiniu, tiek informaciniu aspektais“, – sako vienintelio pasaulyje tokio muziejaus direktorius, astronomas Gunaras Kakaras.

„Tikiuosi, kad ateityje Lietuvos etnokosmologijos muziejuje lankytojai išvys ekspoziciją, kuri bus unikali  tiek emociniu, tiek filosofiniu, tiek informaciniu aspektais“, – sako vienintelio pasaulyje tokio muziejaus direktorius, astronomas Gunaras Kakaras.

Anapilin iškeliavo vienas talentingiausių ir ryškiausių Lietuvos menininkų skulptorius Stanislovas Kuzma.

„Šiandien muziejuje reikėtų akcentuoti ne tiek fizinį, kiek mentalinį paveldo prieinamumą. Kiekvienas eksponatas gali būti kuo nors įdomus savaime, tačiau svarbiausia, kad žiūrovas suvoktų jo reikšmę. Kodėl jis rodomas, kokias prasmes ir asociacijas kelia? Ir čia gali pagelbėti muziejininkai“, –  teigia 9-osios Baltijos muzeologijos mokyklos svečias, Sorbonos universiteto dėstytojas Francois Mairesse. 

Su rubrika „Pasaulio literatūros premijos“ – pasakojimas apie Mano Bookerio premiją ir vieną iš trumpojo sąrašo kūrinių – Kanados rašytojos Emmos Donoghue romaną „Kambarys“.

Per Olimpiadą iš televizijos ekranų sklido euforija ir militaristinio stiliaus isterija. Kokią Lietuvą rodo Londono veidrodis? Ir ar visada jis kreivas? Šiuos klausimus savo komentare analizuoja meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Tai buvo didelis iššūkis. Kaip perkelti Kazio Borutos apysakoje užkoduotą neapsakomą laisvę į teatro sceną?“ – apie miuziklo „Velnio nuotaka“ premjerą Klaipėdoje – režisierius Kęstutis Jakštas.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pokalbis su Lietuvos etnokosmologijos muziejaus vadovu, astronomu G. Kakaru.

 

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  rugpjūčio 18 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. 

Prisijunkite prie laidos profilio

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...