captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ prisimename tapytoją Antaną Gudaitį

„Antanas Gudaitis nebuvo bohemos žmogus, nemėgo kompanijų, neturėjo buitinių draugų. Bet jis turėjo kūrybos draugų ir bendraudavo su žmonėmis, kuriuos gerbė ir vertino.“  
Dailininkas Antanas Gudaitis. A. Kunčiaus nuotr.
Dailininkas Antanas Gudaitis. A. Kunčiaus nuotr.

„Gal todėl jis buvo labai populiarus tarp savo mokinių ir kolegų, tačiau jo nemėgo valdžios žmonės“. ARS mokyklos pradininką, Lietuvos dailės klasiką Antaną Gudaitį prisimena garsiojo tapytojo dukra ir žentas – Eglė ir Algimantas Kunčiai.

Ar nepriklausomos Lietuvos šimtmečio Kaunas pakvies švęsti į naujuosius Koncertų, kongresų ir konferencijų rūmus? Vos prasidėjęs projektas sulaukia ne tik palaikymo, bet ir nemažai kritikos. Agnės Kairiūnaitės pasakojimas iš Kauno.

„Išsilavinimo reikia dėl to, kad kūrybingumas sujungtas su neišsilavinimu geriausiu atveju išradinėja dviratį (ir būna tuo didžiai patenkintas), blogiausiu – daro nesąmones (ir taipogi neatsidžiaugia savo išmoningumu)“. Filosofo Kęsto Kirtiklio komentaras.

„Dvaro priežiūra net ir be didesnių darbų reikalauja didžiulių išlaidų. Tačiau Alantos dvaras dar vertas ir atidaus specialistų, restauratorių dėmesio, jame gali slypėti įdomių dalykų“, – sako Alantos technologijos ir verslo mokyklos, kuriai priklauso Alantos dvaras, direktorius Vladas Pusvaškis. Tęsiame pasakojimų ciklą apie Lietuvos dvarus.

„Pamatę „Triumfo arką” ar kitus televizijos šou, daugelis galvoja – ir mes taip galime. Taip, galite. Bet ne visi. Kai kas turi būti ir Dievo duota”. Apie pedagogikos paslaptis, apie tai, kas turi būti duota, o ką turi atlikti pats, Birštono vasaros menų akademijoje kalbamės su pedagogais, profesoriais Nijole Ralyte ir Vladimiru Prudnikovu.

Ved. Jolanta Kryževičienė

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 09 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...