captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: prof. K. R. Kašponis – A. J. Greimo biografijos tyrinėtojas

„Išsikėliau tikslą išstudijuoti intelektualiuosius ir estetinius ženklus Greimo biografijoje – ar įžvelgsiu, ar atskleisiu būtent grožio pajautimo, intelekto apraiškas jo vaikystėje ir jaunystėje?“  
Prof. K. R. Kašponis. Gyvenimas.eu nuotr.
Prof. K. R. Kašponis. Gyvenimas.eu nuotr.

Birštono vasaros menų akademijoje visą savaitę jauni atlikėjai įgūdžius tobulina su talentingais, tarptautinį pripažinimą pelniusiais vokalo, fortepijono pedagogais. Ką duoda tokie užsiėmimai mokiniams ir jų pedagogams? Tiesioginis pokalbis su pianistu Gabrieliumi Alekna.

LRS mėnraščio „Metai“ ir savaitraščio „Šiaurės Atėnai“ apžvalga.

„Ketverių metų netekau tėvo. O ką vaikui reiškia neturėti tėvo užnugario? Tokie vaikai užaugę gali būti nedrąsūs, nesikišti į kitų žmonių reikalus. Ši netektis turėjo didelės įtakos man, juk būdama vaikas sugėriau visą mamos nerimą“, – sako išeivijos menininkė Vida Krištolaitytė, kurios grafikos ir tapybos darbų paroda „Tiek saulės, tiek mirties“ eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse.

„Išsikėliau tikslą išstudijuoti intelektualiuosius ir estetinius ženklus Greimo biografijoje – ar įžvelgsiu, ar atskleisiu būtent grožio pajautimo, intelekto apraiškas jo vaikystėje ir jaunystėje?..“, – pasakoja A. J. Greimo paveldo saugotojas ir populiarintojas prof. K. R. Kašponis, studijuojantis pasaulinio garso mokslininko gabumų kilmę, išleidęs knygą „Greimas arti ir toli“.

(Leidykla „Naujasis lankas“)

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 8 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...