captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: A. Stonio dokumentinis filmas „Raminas“

„Mes su Audriumi Kemežiu nufilmavom šitą filmą per 14 dienų. Čia yra nepaprastai mažai. <...>  Gruzija – toks kraštas, ten viskas vyksta čia ir dabar, ten nieko nereikia laukti, viskas taip dinamiška – tik spėk fiksuoti. Ir iš tiesų tai, ką jūs matote ekrane, taip ir vyko: vieną dieną yra imtynės, antrą dieną Ramino gimtadienis, trečią dieną jis eina aplankyti motinos kapo, tada jis keliauja, tada grįžta...“, – dokumentinio filmo „Raminas“ kūrimą prisimena režisierius Audrius Stonys.
Režisierius Audrius Stonys. Delfi.lt nuotr.
Režisierius Audrius Stonys. Delfi.lt nuotr.

„Siekiame būti nepriklausomi nuo jokių institucinių suvaržymų, būti nauju kūrybiniu proveržiu, bent jau įnešti naujų vėjų į uostamiesčio kultūrinį gyvenimą. O tai nėra lengva, tai net primena Donkichoto kovą su vėjo malūnais...“ – apie prieš metus įkurtą „si:said“ galeriją Klaipėdoje pasakoja savininkė Skaistė Marčienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje viena tema: Ar politika privalo sustoti, kai prieinamas kultūros slenkstis? Ar galima žavėtis menininku, kurio politika mums atgrasi? Vieni sako taip, kiti - ne. Ką šis klausimas reiškia mūsų laikais?

„Mes su Audriumi Kemežiu nufilmavom šitą filmą per 14 dienų. Čia yra nepaprastai mažai. Paprastai filmavimai užtrunka metus, dvejus (nieko nenustebintum), mažiausiai pusmetį. O čia – 14 dienų, nes Gruzija – toks kraštas, ten viskas vyksta čia ir dabar, ten nieko nereikia laukti, viskas taip dinamiška – tik spėk fiksuoti. Ir iš tiesų tai, ką jūs matote ekrane, taip ir vyko: vieną dieną yra imtynės, antrą dieną Ramino gimtadienis, trečią dieną jis eina aplankyti motinos kapo, tada jis keliauja, tada grįžta...“, – dokumentinio filmo „Raminas“ kūrimą prisimena režisierius Audrius Stonys. Apie 2011 metais Lietuvoje pristatytą filmą, šių metų liepą Pärnu tarptautiniame dokumentinių ir antropologinių filmų festivalio konkurse apdovanota pagrindiniu prizu už socialinę ištarmę ir meniškumą, ir kintantį dokumentinį kiną Lietuvoje – pokalbis su filmo režisieriumi ir scenarijaus autoriumi Audriumi Stoniu.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 7 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...