captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lėlių teatro legenda – V. Mazūras

„Aš nebaigęs jokios teatrinės mokyklos. Ir ačiū Dievui. Kitaip būčiau sustingęs toje mokykloje. Po Vilniaus dailės instituto baigimo mane net 5 metus persekiojo akademizmas, taisyklės. Pasirodo, jas reikia griauti. Bet ne viskas griūna iš karto – kol nesurandi savojo aš“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, lėlininkas Vitalijus Mazūras. „
Lėlių teatro legenda – V. Mazūras.  Imanto Preco nuotr.
Lėlių teatro legenda – V. Mazūras. Imanto Preco nuotr.

„Žmonių, kuriančių Žemės meną, meistriškumas turi būti itin subtilus. Juk kuo paprastesnė medžiaga, tuo sudėtingiau sukurti kažką, ko negali kiti. Mes kursime tik lauke ir su toje aplinkoje esančiomis natūraliomis priemonėmis: šakomis, akmenimis, gėlėmis, samanomis, žole. Be to, labai svarbu, kad visos medžiagos būtų pavaldžios laikui“, – sako festivalio „Land Art Raudondvaris 2014“ kuratorius floristas Marijus Gvildys.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Man labai patinka lietuvių kalbos muzikalumas ir poetiškumas. Be to, lietuvių kalba yra gana logiška – kaip ir lotynų: gali laisvai keisti žodžius vietomis, siekdamas pakeisti sakinio prasmę“, – pastebi iš Portugalijos kilęs vizualiųjų menų atstovas Francisco Janes, šiuo metu gyvenantis Lietuvoje ir kuriantis dokumentinį filmą.

„Aš nebaigęs jokios teatrinės mokyklos. Ir ačiū Dievui. Kitaip būčiau sustingęs toje mokykloje. Po Vilniaus dailės instituto baigimo mane net penkerius metus persekiojo akademizmas, taisyklės. Pasirodo, jas reikia griauti. Bet ne viskas griūna iš karto – kol nesurandi savojo aš. Man tos taisyklės galutinai sugriuvo kuriant spektaklį „Tigriukas Petriukas“. O statydamas „Eglę Žalčių karalienę“ aš jau buvau laisvas...visiškai“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, lėlininkas Vitalijus Mazūras. Pokalbis su dailininku ir režisieriumi apie vizijų įgyvendinimą, lietuvių autorių kūrybą lėlių teatre ir „apeitą žemės rutulį“.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ trečiadienį, rugpjūčio 6 d., 08.08–10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close