captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: milijonai litų ES paramos – melioracijos grioviams pagražinti

Nuo rugpjūčio 20 d. žemdirbiai kviečiami teikti  paraiškas ES paramai gauti melioracijos grioviams tvarkyti.

Nuo rugpjūčio 20 d. žemdirbiai kviečiami teikti paraiškas gauti ES paramą melioracijos grioviams tvarkyti. Tai nauja paramos priemonė, pagal kurią šiemet jau buvo rinktos paraiškos. Jų pateikta  vos 90, tik 2,3 mln. litų, kai paramos šiemet numatyta 10 mln., o kitiems metams dar tiek pat.  Žinant visų šalyje esančių magistralinių melioracijos griovių būklę – iš 51 tūkstančio kilometrų daugiau negu pusėje ji yra bloga, keista, kodėl žemdirbiai tokie neaktyvūs. Patys žemdirbiai teigia, kad paramos sąlygos netinkamos, o paramos užteks tik grioviams kosmetiškai patvarkyti. 

Stambiųjų ūkių Lietuvoje pastaraisiais metais daugėja, juose dirba tūkstančiai žmonių. Darbo sąlygos ūkiuose menkai tiriamos, tačiau diskusijos internete, neformalūs pokalbiai su ūkių darbininkais, bendruomenių aktyvistais, užimtumą žemės ūkyje tyrinėjančiais mokslininkais atskleidžia, jog samdomi žemės ūkio darbuotojams sunku ar net neįmanoma derėtis su darbdaviu dėl darbo sąlygų ir atlyginimo. Burtis kaip Skandinavijoje ir kitose Europos šalyse į profesines sąjungas, kolektyviai atstovaujančias samdomiems ūkių darbininkams, Lietuvoje dar nėra įprasta.    
 
Pokalbis su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę jau paskutinis. Mūsų pašnekovas apie kasdienos rūpesčius ir džiaugsmus kaime – Vitas Kazakevičius iš Alytaus rajono Pivašiūnų seniūnijos. Jis  prieš du dešimtmečius iš miesto grįžo į gimtinę dirbti žemės, išbandė daug verslų, o dabar turi pusšimtį mėsinių galvijų, 40 ha žemės, augina žuvis, Kalifornijos sliekus. Pasakojo jis ir apie Žolinės atlaidus Pivašiūnuose, kurie, beje, vyks dar šešias dienas. Koks ūkininkui buvo ketvirtadienis?
 
Vedėjas  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 17 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...