captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kuo susirūpinę politiniai kaliniai ir tremtiniai?

Ariogaloje vyksta Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis. Jis prasidėjo Jaunimo diena, čia veikia Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių stovykla, vyksta paskaitos apie partizanų kovas, susitikimai ir pokalbiai su partizanais bei tremtiniais.
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas. Tomo Raginos nuotr.
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas. Tomo Raginos nuotr.

Ariogaloje vyksta Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis. Jis prasidėjo Jaunimo diena, čia veikia Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių stovykla, vyksta paskaitos apie partizanų kovas, susitikimai ir pokalbiai su partizanais bei tremtiniais. Rugpjūčio 2-oji – Susitikimų diena, kurią pradės Lietuvos kariuomenės pučiamųjų instrumentų orkestras bei 10.00 val. prasidėsianti šventinė eisena nuo Ariogalos parapijos bažnyčios į Dubysos slėnį.  11.00 val. įvyks Šv. Mišios Dubysos slėnyje. Vėliau minėta sąjunga priims dvi deklaracijas.  Apie jas Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas.

Švedijos mokslininkai tirdami keptus maisto gaminius nustatė, kad aukštoje temperatūroje kaitinant daug krakmolo ir angliavandenių turinčius produktus susidaro kancerogeninė medžiaga akrilamidas, sukeliantis vėžinius susirgimus. Tad visose Europos Sąjungos (ES) šalyse tiriama, kiek maisto produktuose yra akrilamido. Išanalizuoti tyrimų duomenys atskleidė, kad didžiausi šios medžiagos kiekiai susidaro bulvių traškučiuose, gruzdintose bulvytėse, sausainiuose, tirpioje kavoje ir stipriai skrudintose kavos pupelėse. Ką daryti minėtų produktų mėgėjams?

Taip pat laidoje: užsienio spaudos apžvalga, kultūros renginių skelbimai.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – rugpjūčio 2  d., šeštadienį, nuo 07.30  iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...