captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – apie Nobelio premijos laureatę Alice Munro

„Alice Munro rašo apie paprasto žmogaus kasdienybę – žmonos ir vyro, motinos ir dukros santykius. Jos tekstuose pamatai kiek iš tiesų klodų, peripetijų egzistuoja mažame, ramiame miestelyje.“
Nobelio premijos laureatė Alice Munro.
Nobelio premijos laureatė Alice Munro.

„Alice Munro rašo apie paprasto žmogaus kasdienybę – žmonos ir vyro, motinos ir dukros santykius. Jos tekstuose pamatai kiek iš tiesų klodų, peripetijų egzistuoja mažame, ramiame miestelyje. Man atrodo, kad dėl tokio žvilgsnio į nedidelės vietos gyventojų likimus A. Munro kūryba gali būti įdomi ir Lietuvoje“, – sako kanadiečių literatūros specialistė Rūta Šlapkauskaitė.

Nors leidėjai išsakė nemažai abejonių, ar apsakymo žanras gali sudominti lietuvių skaitytojus, neseniai lietuvių kalba pasirodė kanadiečių rašytojos apsakymų rinkinys „Brangus gyvenime“.

Laidoje pažvelgsime į A. Munro kūrybą ir biografiją. Kodėl ji vadinama kanadiečių Antonu Čechovu? Kodėl rašytoja priima tik literatūrinius apdovanojimus ir nemėgsta, kai jos literatūra laikoma feministine?

Pokalbis su literatūrologe R. Šlapkauskaite.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ rugpjūčio 3 d., sekmadienį, 17.03 val., rugpjūčio 6 d., trečiadienį, 01.05 val. ir  rugpjūčio 7 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...