captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Pasvalys

Pasvalys – senas miestas. Pažintį su juo galima pradėti nuo XIV a. pradžios.
Pasvalio krašto muziejus.
Pasvalio krašto muziejus.

Pasvalys – senas miestas.Pažintį su juo galima pradėti nuo XIV a. pradžios. Pirklys Jonas Pasvalietis buvo pirmasis žinomas šio krašto gyventojas. Pasvalyje 1557 m. susitiko dviejų valstybių vadovai: Žygimantas Augustas ir Livonijos magistras Vilhelmas Fiurstenbergas. Pasvalio krašto muziejuje kabo paveikslas, pavadintas šio istorinio įvykio vardu „Pasvalio taika“. Atnaujintas Pasvalio krašto muziejus lankytojus vilioja ekspozicijomis, kurios praturtina istorinėmis žiniomis apie Pasvalio kraštą.

Pasvalio centre prie Lėvens ir Svalios santakos stovi mūrinė, turinti baroko ir istorizmo bruožų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Nuo upių santakos į ją kviečia užeiti vietinių tautodailininkų iš medžio išdrožtos angelų skulptūros.

Su miestu ir jo vertybėmis supažindina Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas, klebonas Albertas Kasperavičius, tautodailininkai Arūnas Grušas ir Stasys Motiejūnas, Pasvalio krašto muziejaus direktorė Vitutė Povilionienė bei muziejininkai Gita Rachmančiukienė ir Marius Skardžius.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugpjūčio 2 d., 15.03 val. ir pirmadienį, rugpjūčio 4 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...