captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: informacinės technologijos taupo fermų šeimininkų laiką

Informacinės technologijos vis plačiau diegiamos ir žemės ūkyje, gyvulininkystėje.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Kompiuteriai pieno fermose reguliuoja šėrimą, melžimą, mikroklimatą, robotai melžia karves. Tačiau iki šiol daugelyje ūkių jų pateikti duomenys apie primelžtą pieno kiekį į „Galvijų produktyvumo kontrolės“, „Pieno tyrimų“ ir „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro“ duomenų sistemas buvo perkeliami rankiniu būdu, darbas trukdavo kelias dienas. Dabar tai galima žymiai paspartinti – automatizuoti.

Latvijoje jau 18 kiaulių ūkių nustatytas afrikinis kiaulių maras. Dėl šios ligos židiniuose sunaikinta 221 kiaulė. Afrikinis kiaulių maras diagnozuotas 38 šernams. Šią savaitę Lietuvoje apsilankęs Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas drauge su kitų šalių žemės ūkio ministrais ir veterinarijos tarnybų vadovais aiškinosi galimus šios ligos įveikimo kelius. Pasak jo, ši pavojinga, didelius nuostolius nešanti liga greitai plinta, nepaiso atstumų ir valstybių sienų.

Utenos rajone, Kuktiškėse, po poros savaičių bus atidarytas naujas parkas. Miestelio centre kadaise buvusi pelkėta, krūmais apaugusi vieta dabar paversta jaukiu parku su žaidimų aikštele vaikams, pavėsine saloje ir treniruokliais. Ateityje parką žadama plėsti, jį puošti medžio, akmens skulptūromis.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugpjūčio 1 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...