captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Birštono vasaros menų akademiją

„Stebėdama mūsų atlikėjų koncertus matau, kad nepaprastai daug dėmesio skiriama kūrinio atlikimo technikai. Jauni muzikantai sudėtingiausius kūrinius groja taip, kaip anksčiau net solidūs atlikėjai neatlikdavo, tačiau dabar pradingsta muzikinė retorika.“
Birštono vasaros menų akademijos sumanytoja ir organizatorė<br> kompozitorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.
Birštono vasaros menų akademijos sumanytoja ir organizatorė
kompozitorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

„Stebėdama mūsų atlikėjų koncertus matau, kad nepaprastai daug dėmesio skiriama kūrinio atlikimo technikai. Jauni muzikantai sudėtingiausius kūrinius groja taip, kaip anksčiau net solidūs atlikėjai neatlikdavo, tačiau dabar pradingsta muzikinė retorika.  Akademijos metu dirbdami su atlikėjais paskatinsime atkreipti dėmesį į tai, kas yra tarp natų“, – teigia Birštono vasaros menų akademijos sumanytoja ir organizatorė, kompozitorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė. 

„Tapybos kūriniuose fiksuodami mūsų paveldą, dvaro sodybos aplinką, skatinsime aktyvias renginio dalyvių diskusijas apie būtinybę išsaugoti unikalų grožį. Šio plenero vienas iš tikslų  – išaugti į didesnį renginį ir nutiesti tiltą tarp Trakų Vokėje kuriančių dailininkų ir Vilniaus menininkų“, – teigia XI tarptautinio tapytojų plenero „Menas paveldui“ kuratorius, dailininkas Svajūnas Armonas.

Kultūros savaitraščio „Literatūra ir menas“ ir  dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Skaitydama istorinę medžiagą apie kunigaikštį Aleksandrą sužinojau paslaptingą faktą: jo karste, kuris yra Vilniaus katedroje, įkapėse buvo rasti du žiedeliai su turkiu. Tie žiedeliai buvo įdėti po pagalve, ne ant pirštų. Ir šis faktas labai sužadino vaizduotę... Kas tai padarė? Aš beveik net neabejojau, kad tai jo žmona. Tačiau ką tai reiškia?“ – apie tai, kaip gimė mintis rašyti istorinį romaną „Vilniaus Madona“, pasakoja knygos autorė Gina Viliūnė.

„Stebėdama mūsų atlikėjų koncertus matau, kad nepaprastai daug dėmesio skiriama kūrinio atlikimo technikai. Jauni muzikantai sudėtingiausius kūrinius groja taip, kaip anksčiau net solidūs atlikėjai neatlikdavo, tačiau dabar pradingsta muzikinė retorika.  Akademijos metu dirbdami su atlikėjais paskatinsime atkreipti dėmesį į tai, kas yra tarp natų“, – teigia Birštono vasaros menų akademijos sumanytoja ir organizatorė, Lietuvos muzikų sąjungos prezidentė, LMTA doc. kompozitorė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.  Pokalbis apie teatrališkumą muzikoje, jaunųjų atlikėjų kūrybos viešinimą ir pagrindinius antrą kartą vyksiančios menų akademijos programos akcentus.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ rugpjūčio 1 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...