captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: šiuolaikinė lietuvių dramaturgija teatre

  „Mūsų teatrui trūksta drąsos atsisukti į lietuvių autorius. Žinoma, daug paprasčiau surinkti žiūrovus statant, pavyzdžiui, Antoną Čechovą, bet juk drąsus, įdomus teatras turi rizikuoti“, – sako dramaturgas Marius Ivaškevičius. Kokia mūsų dramaturgija šiandien? Ar ji įdomi teatrui?

 

„Stebėjau Mirgos Gražinytės – Tylos repeticijas, pasirodymus ir manau, kad ji turi visas dirigentui svarbias savybes. Ji yra muzikali, ritmiška ir labai pasiryžusi dirbti. Būtent šios jos savybės labai imponuoja man ir yra svarbios orkestrui“, – sako vokiečių dirigentas, Zalcburgo festivalio Jaunojo dirigento apdovanojimo komisijos pirmininkas Ingo Metzmacheris. Reportažas iš Zalcburgo festivalio, kuriame geriausia jaunąja dirigente pripažinta lietuvė M. Gražinytė - Tyla.

 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

 

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – literatūrinės temos. Žurnalas „Londono knygų apžvalga“ rašo apie žymų britų rašytoją Johną Bergerį ir Nigerijos bei Niujorko rašytoją Teju Cole'ą, o Ciuricho kultūros spauda – apie vieną vokietį rašytoją, kurį sužavėjo Sibiro moterys.

 

Literatūros, teatro žinovai pastebi, kad šiuolaikinė lietuvių drama išgyvena ne pačius geriausius laikus: dažnai kalbėdami apie dramaturgiją galime išskirti tik vieną kitą autoriaus pavardę, kūrinį, o ir šalies teatrai nedažnai imasi lietuviškų pjesių. Kita vertus, pažiūrėję į keletą pastarųjų teatro sezonų pamatysime, jog pagal lietuvių autorių pjeses pastatyti spektakliai tapo svarbiais įvykiais teatre. Tad kokia mūsų dramaturgija šiandien? Ar ji įdomi teatrui? Apie šiuolaikinės lietuvių dramaturgijos ir teatro ryšius pokalbis su literatūros kritike Aušra Martišiūte ir dramaturgais: Gabriele Labanauskaite bei Mariumi Ivaškevičiumi.

 

Ved. Raminta Jonykaitė.

 

„Ryto allegro“ rugpjūčio 16 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...