captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar miestų kultūros renginių erdvės tinkamos neįgaliesiems?

„Vyresnio mažiaus neįgaliesiems, norintiems džiaugtis miesto kultūriniais renginiais,  pagrindinis barjeras yra psichologinis – aplinkinių vertinimas“, – teigia Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Zigmas Jančiauskis.  

 


„Stanislovas Kuzma labai greitai augo ir brendo savarankiškai. Labai anksti susiformavo  jo tikėjimo, dvasinės, religinės nuostatos. Jis visą savo gyvenimą brendo. Nors buvo silpnos sveikatos, bet dirbo ir sukūrė daugiau už visus galiūnus“, – kūrėją Stanislovą Kuzmą prisimena jo mokytojas skulptorius Vladas Vildžiūnas.


„Kokia  medžiaga yra popierius? Tai gryna, švari celiuliozė. Mes juk turime viskozę, kuri taip pat gaunama iš medienos, skiriasi tik gamybos procesai. Man visada rūpėjo popierius. Tarkim, molį paspaudei ir jis toks išlieka, o popierius – ne. Jį reikia šnekinti, džiovinti, nusausinti, nugręžti, nuspausti“, – apie popieriaus liejimo meno kūrinius Šv. Jono gatvės galerijoje sako  parodos „3D 2012“ kuratorė, tekstilininkė Karina Lukauskaitė.


„Šiemet visiems, švenčiantiems Žolinę Rumšiškėse, norime pristatyti fotografijų parodą „Mylimiausia Lietuvos duona“ ir kviečiame rašyti laiškus duonai“, – sako Lietuvos liaudies buities muziejaus Rumšiškėse vyresnioji muziejininkė Gintarė Jančiūtė.

 

„Vyresnio amžiaus neįgaliesiems, norintiems džiaugtis miesto kultūriniais renginiais,  pagrindinis barjeras yra psichologinis – aplinkinių vertinimas. O jaunesni asmenys informacijos ir žinių pakankamai gauna neišeidami iš namų, juk viską galima rasti internete. Mes tampam uždaresni, ypač miesto vietovėse“,  – teigia Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Zigmas Jančiauskis. Pokalbyje apie viešųjų miesto erdvių, kuriose vyksta įvairūs kultūros ir meno renginiai, pritaikymą fizinę negalią turintiems asmenims taip pat dalyvauja kino teatro „Pasaka“ atstovė Daiva Rudytė.

 

Ved. Karina Metrikytė.

 

„Ryto allegro“ rugpjūčio 15 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close