captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: afrikinis kiaulių maras privertė naikinti kiaules

Danijos kapitalo įmonės „Idavang“ komplekse aptikus afrikinį kiaulių marą, Ignalinos rajone paskelbta ekstremali padėtis. Tai jau septintas Lietuvos rajonas, kuriame galioja ypatinga padėtis. Kokių priemonių imtasi, kaip jos įgyvendinamos?
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Danijos kapitalo įmonės „Idavang“ komplekse aptikus afrikinį kiaulių marą, Ignalinos rajone paskelbta ekstremali padėtis. Tai jau septintas Lietuvos rajonas, kuriame galioja ypatinga padėtis. Kokių priemonių imtasi, kaip jos įgyvendinamos, – aptaria Ignalinos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas – valstybinis veterinarijos inspektorius Laimutis Ragaišis.

Alytaus rajone ūkininkai Vitalija ir Algimantas Žemaičiai jau du dešimtmečius puoselėja šiltnamių ūkį. Per tuos metus žlugo ir griuvo nemažai didelių šiltnamių, tačiau šie dzūkai, atkakliai dirbdami, savo verslą laiko pelningu. Čia – 3,3 ha šiltnamių, kurių beveik pusę užima agurkai, o likusiuose šiltnamiuose auginamos įvairiausios spalvingos gėlės. Dažnai augintojai skundžiasi mažomis gėlių kainomis ir jų verslą žlugdančiais pigių ir nekokybiškų gėlių importuotojais. Tačiau didžiuosiuose prekybos tinkluose savo gėles parduodantys ūkininkai Žemaičiai pirkėjų nestokoja. Pasak jų, žmonės vertina ir dažniau renkasi lietuviškas gėles.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 29 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...