captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkiški darbai svarbūs ir per šventes

Kaip kaimo žmonės derina kasdienius neatidėliotinus darbus ir šventes?

 

Ūkininkas Vitas Kazakevičius gyvena ir dirba Pivašiūnų seniūnijoje Alytaus rajone. Rugpjūčio 15d. prasidėję Žolinės atlaidai Pivašiūnuose tęsis visą savaitę, beje, vakar buvo meldžiamasi už visos Lietuvos žemdirbius. Kaip kaimo žmonės derina kasdienius neatidėliotinus darbus ir šventinius renginius?

 

250  ha. Eglės ir Irmanto Kančių specializuotame augalininkystės ūkyje Kazlų Rūdos savivaldybėje dabar didelė kultūrų įvairovė. Beveik 100 ha ūkininkaujama ekologiškai. Kai prieš 12 metų iš tėvų perėmė ūkį, jame buvo auginamos  tradicinės kultūros: kviečiai, miežiai, dobilai. Jauni žmonės anksti suprato, jog reikia auginti  rinkoje paklausių retesnių: grikių, juodųjų garstyčių, kmynų. Ne visi bandymai pasiteisino, bet noras eksperimentuoti išliko.

 

     Antanas Leškus Uždubysio kaime prie Ariogalos įsikūrė prieš 17 metų.  Kaune gyvenantis, elektriko specialybę turintys vyras iš karto susidomėjo vaistažolių auginimu ir rinkimu. Dabar jis žinomas vaistažolininkas ne tik Raseinių rajone. Turi pasidaręs džiovyklą, įsirengęs specialų sandėlį vaistažolėms laikyti. Sukaupta gyvenimo ir ekologinio ūkininkavimo patirtis leidžia ne vienam patarti kaip sveikiau gyventi, padėti įveikti negalavimus.

 

Ved.  Arvydas Urba

 „Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį rugpjūčio 16d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...