captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: diena kaime Žolinės išvakarėse

Lietuvos kaime šalia tvirtėjančių ūkių, aktyvėjančių bendruomenių, bene labiausia akį rėžia tuštėjančios sodybos, senstantys kaimo gyventojai.

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kasdien kalbinamas ūkininkas Vitas Kazakevičius gyvena Alytaus rajone Pivašiūnų seniūnijoje. Pivašiūnai garsėja visoje Lietuvoje tradiciniais Žolinės atlaidais, kurie prasideda rugpjūčio 15 d. Nors žemdirbiams vasaros darbymečio laiku rūpesčių nemažai ir Žolinės šventės išvakarėse buvo suplanuota ūkiškų darbų, bet laiko šventei taip pat daugelis randa.

Kaip jau ne kartą skelbta, nuo šių metų pradžios Akmenės, Šilalės, Panevėžio, Radviliškio ir Raseinių rajonuose  vykdomas piniginės socialinės paramos skyrimo pertvarkos eksperimentas. Svarbiausi jo tikslai – užkirsti kelią neteisėtam paramos gavimui, skatinti bedarbius kuo greičiau įsidarbinti. Ką rodo pirmieji eksperimento mėnesiai Raseinių rajone?

Pastaraisiais metais permainų Lietuvos kaime daug ir įvairių. Šalia tvirtėjančių ūkių, aktyvėjančių bendruomenių, bene labiausia akį rėžia tuštėjančios sodybos, senstantys kaimo gyventojai. Kaip rodo įvairios apklausos kvalifikuotam jaunimui kaime įsidarbinti labai sudėtinga. ES parama jauniesiems ūkininkams įsikurti iš esmės tik sustiprino jau buvusius šeimos ūkius. Taigi, kaip sudaryti sąlygas labiau atjauninti kaimą, turėtų svarstyti politikai, visuomenininkai ir visi, kam bent kiek rūpi kaimo ateitis. Romas Visockas iš Druskininkų savivaldybės siūlo kaime kurti komunas.

Rugpjūčio viduryje jau pastebimiau trumpėja dienos, o tamsėjančiame danguje vis ryškiau spindi žvaigždės. Ypač kaime gyvenantis žmogus, kuriam žvelgti į dangų netrukdo gatvių apšvietimas, prekybos ir pramogų centrų iliuminacijos, įvairūs prožektoriai, gali  daugiau pamatyti nukreipęs žvilgsnį  į neaprėpiamose tolybėse spindinčius žvaigždynus. Lietuvos etnokosmologijos muziejaus direktorius, astronomas Gunaras Kakaras teigia, kad žvelgdami į dangų mes susiduriame su nežinomybe ir teleskopais galime aprėpti tik labai mažą visatos dalį

Ved.  Arvydas Urba

 „Gimtoji žemė“ – trečiadienį rugpjūčio 15d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...