captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Per dvidešimtį kūrybinio darbo metų žymus klasikas parašė beveik keturiasdešimt dramos kūrinių ir apie pusantro šimto sonetų. Jo komedijos, draminės kronikos, vaizduojančios XIV–XV a. Anglijos įvykius, ir tragedijos, sukurtos XVI a. pradžioje, iki šių dienų yra beveik kiekvieno teatro repertuare.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.
Laidos vedėja Karina Metrikytė.

Per dvidešimtį kūrybinio darbo metų žymus klasikas parašė beveik keturiasdešimt dramos kūrinių ir apie pusantro šimto sonetų. Jo komedijos, draminės kronikos, vaizduojančios XIV–XV a. Anglijos įvykius, ir tragedijos, sukurtos XVI a. pradžioje, iki šių dienų yra beveik kiekvieno teatro repertuare. Apie didįjį anglų dramaturgą, jo kūrinių interpretacijas lietuvių menininkų kūryboje – pirmadienio viktorinoje.

Renkame Metų verstinę knygą. Šiuolaikinis vokiečių rašytojas Ralfas Rothmannas romane „Ugnis nedega“ (išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) piešia Berlyną praėjus kone dvidešimčiai metų po sienos griuvimo. Pasakodamas apie rašytojo Volfo kūrybines kančias, vienatvę bei laviravimą tarp dviejų moterų, autorius primena suskaldytos tautos tragediją. Knygą aptaria literatūros ekspertas Marius Burokas ir vertėja Regina Ivanauskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Reikia gelbėti dvarus, esančius provincijoje, toli nuo didesnių miestų. Turbūt tik tokioje atokioje vietoje dar galima rasti tiek daug nesugadinto, unikalaus paveldo“, –  apie netoli sienos su Latvija, Mažeikių rajone, esančio Dautarų dvaro atgaivinimą pasakoja jo savininkė, restauratorė Gražina Juknevičienė.

Šio poeto ir dramaturgo kūryba priklauso humanizmo krizės laikotarpiui. Per dvidešimtį kūrybinio darbo metų žymus klasikas parašė beveik keturiasdešimt dramos kūrinių ir apie pusantro šimto sonetų. Jo komedijos, draminės kronikos, vaizduojančios XIV–XV a. Anglijos įvykius, ir tragedijos, sukurtos XVI a. pradžioje, iki šių dienų yra beveik kiekvieno teatro repertuare. Apie didįjį anglų dramaturgą, jo kūrinių interpretacijas lietuvių menininkų kūryboje – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ liepos 28 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...