captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: šunys LDK valdovų dvaruose

„Gyvūnų istorija yra dar vienas būdas suprasti senąsias visuomenes, jos atskiras grupes ir kultūras“, – teigia istorikė Raimonda Ragauskienė.

Apie LDK valdovų šunis ir jų santykį su žmonėmis yra išlikę nemažai įvairios istorinės medžiagos. Duomenys apie tai, kaip žmonės elgėsi su gyvūnais, ką apie juos kalbėjo, daug byloja ir apie juos pačius, apie jų gyvenamą laikmetį.

Antrasis pagal populiarumą LDK didikų augintinis po žirgo neabejotinai buvo šuo. Šunys nesitraukdavo nuo savo šeimininkų nei namuose, nei kelionėse, juo labiau – medžioklėse. Kambarinius šunis LDK valdantieji laikė jau nuo XIV a. Iki XVII a. pabaigos. Jie buvo valdančiojo sluoksnio moterų ir vaikų augintiniai, vyrai privačioje erdvėje kaip kambarinius traktavo savo elitinius medžioklinius šunis. Kokius šunis augino kunigaikščiai Kęstutis, Traidenis, Žygimantas Senasis ar karalienė Bona Sforca? Kokiais augintiniais garsėjo Stepono Batoro, Vladislovo Vazos rūmai? Kokių veislių keturkojai lydėjo į medžiokles Jogailą, Žygimantą Augustą? Kokia buvo kilmingųjų šunų priežiūra? Kokiais vardais didikai vadino savo numylėtinius? Apie visa tai sužinosite pasiklausę prof. hum. m. dr. Raimondos Ragauskienės paskaitos „Žmogus ir šuo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“.

(Kartojama 2013 11 12 laida.)

„Radijo paskaitos“ – rugpjūčio 5 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama rugpjūčio 6 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir rugpjūčio 9 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...