captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: prognozuota ankstyva javapjūtė įprastu laiku

Gyvenimo realybė smagiai pasišaipė iš tų, kurie šį pavasarį prognozavo ypač ankstyvą javapjūtę. Šeštadienį jau Šv. Ona, o kombainų daugėliau tik rapsų laukuose.

Gyvenimo realybė smagiai pasišaipė iš tų, kurie šį pavasarį prognozavo ypač ankstyvą javapjūtę. Šeštadienį jau Šv. Ona, o kombainų daugėliau tik rapsų laukuose. Pvz., Panevėžio rajone šeimos kooperatyvas „Prie Paįstrio“ jau iškūlė juos 100 ha plote. Sparčiai rapsus kulia ir Kėdainių raj. Labūnavos žemės ūkio bendrovė.

Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme karštos dabar dienos jau du dešimtmečius išvien dirbančioms Ukmergės rajono Petronių kaimo septynių smulkių šeimos gyvulininkystės ūkių ūkininkėms. Jos pačios prižiūri karves, pačios perdirba pieną ir parduoda savo rankomis pagamintus jo produktus. Iki šiol Lietuvoje nėra kito analogiško pavyzdžio. Jų gyvenimas ypač aktyvus ir dinamiškas. Vieną dieną jos Petronyse, kitą su savo pieno produktais turguje ar kokioje nors mugėje, šventėje.

Vienas iš trisdešimties dabar Lietuvoje veikiančių Anykščių regioninis parkas – puiki vieta poilsiui, iškyloms. Turtingas jis ne tik gausiu kultūros, amatų paveldu, augalais, kurių daugiau kaip 30 įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą, bet ir paukščių, žinduolių, vabzdžių, pramogų įvairove. Vaizdingu parko kraštovaizdžiu galima pasigrožėti važiuojant siauruku, Rubikių ežere paplaukioti valtimis ir vandens dviračiais, parisnoti ant žirgo romantiškuoju žirgo taku, patirti daugybę įspūdžių, gerų emocijų  kitose pramogose.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 25 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close