captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: vargonų restauratorius Rimantas Gučas ir meistras A. G. Casparinis

Pirmoje laidos dalyje – pasakojimas apie seniausius Lietuvos vargonus ir apie ypač ilgą legendinio meistro Adamo Gotlobo Casparinio 1776 metais statytų Vilniaus Dominikonų bažnyčios vargonų atkūrimo istoriją.
Vargonų restauratorius Rimantas Gučas. lmta.lt nuotr.
Vargonų restauratorius Rimantas Gučas. lmta.lt nuotr.

Pirmoje laidos dalyje – pasakojimas apie seniausius Lietuvos vargonus ir apie ypač ilgą legendinio meistro Adamo Gotlobo Casparinio 1776 metais statytų Vilniaus Dominikonų bažnyčios vargonų atkūrimo istoriją. Studijoje svečiuosis jau 50 metų vargonų paminklosauga ir restauravimu užsiimantis muzikologas Rimantas Gučas. Aptarsime ir jo sudarytą knygą, skirtą legendinio Casparinio kurtiems vargonams, kurių yra ir kituose Lietuvos vietovėse bei buvo Kristijono Donelaičio užsakyti naujajai Tolminkiemio bažnyčiai. Klausysimės, kaip „prabyla“ atkurtieji vargonai, tylėję ne vieną šimtmetį.

Antroji laidos dalis skirta violončelės virtuozui Davidui Geringui, kurio gimimo diena buvo liepos 20-oji. Skambant maestro muzikinėms interpretacijoms, girdėsime jo minčių iš pokalbio su buvusiu Klaipėdos universiteto rektoriumi Stasiu Vaitiekūnu. Jo pagrindu žurnale „Santara“ išspausdintas straipsnis „Turiu priklausomybę Lietuvai“.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – liepos 23 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close