captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: „Žalioji lanka“ – patikima smulkiųjų pieno gamintojų atrama

Šį vidurvasarį Anykščių raj. kooperatinė bendrovė „Žalioji lanka“ įkopė į savo gyvavimo antrąjį dešimtmetį. Vienijanti  maždaug 0,5 tūkst. pajininkų, stengiasi būti kiek galima naudingesnė žemdirbiams, laikantiems mažai karvių.

Šį vidurvasarį Anykščių raj. kooperatinė bendrovė „Žalioji lanka“ įkopė į savo gyvavimo antrąjį dešimtmetį. Vienijanti  maždaug 0,5 tūkst. pajininkų, stengiasi būti kiek galima naudingesnė žemdirbiams, laikantiems mažai karvių. Teikia jiems įvairių paslaugų, randa būdų pagelbėti, perdirbėjams sumažinus pieno supirkimo kainas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 600 tūkst. senatvės ir 200 tūkst. darbingumo netekusių pensininkų. Visų jų pensijoms per metus valstybė skiria apie 8 milijardus litų. Daug pensinio amžiaus žmonių nesaugiai jaučiasi šiandieniniame gyvenime. Ir tai yra ne tik dėl metų naštos, palyginti su kitų ES valstybių senjorais mažų pensijų, bet ir dėl santvarkų virsmo. Daug ką lemia ir sveikata, amžius, išprusimas. Yra, žinoma, ir daug gražių pavyzdžių. Antai Ukmergės rajone, Deltuvoje, gyvenantis Jonas Bakšys, jau įkopęs į devintą dešimtį, šiomis vasaros dienomis kopinėja savo bityne medų, užsiėmęs kitais darbais. Tvirtina gyvenantis oriai, dėl savo garbaus amžiaus nejaučiantis jokios atskirties.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, liepos 23 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...