captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šią savaitę rapsų kūlimo pabaigtuvės

Iki  pirmadienio žemės ūkio kooperatyvo „Vilkaviškio grūdai“ žemdirbiai jau buvo iškūlę  60–70 proc. žieminių rasų. Derlius nenuvilia lūkesčių. Iš hektaro kuliama 4–5 tonos sėklų.

Iki  pirmadienio žemės ūkio kooperatyvo „Vilkaviškio grūdai“ žemdirbiai jau buvo iškūlę  60–70 proc. žieminių rasų. Derlius nenuvilia lūkesčių. Iš hektaro kuliama 4–5 tonos sėklų. Suvieniję jėgas ir javapjūtės dienomis, ir parduodami derlių, kooperatyvo „Vilkaviškio grūdai“ nariai jaučiasi užtikrinčiau, patiria ekonominės naudos.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojo Remigijaus Daubaro, kuris su kolege Laima Česoniene tyrinėja šilauogių auginimą, kartu yra sukūrę dvi lietuviškas  pusiau aukštaūges veisles „Danutę“ ir „Fredą“, maždaug prieš savaitę prasidėjęs šilauogių skynimo sezonas nei mėgėjams, nei verslinių uogynų šeimininkams labai didelio optimizmo nekelia. Derlius bus tik vidutinis. Krūmelis vidutiniškai atseikės gal po kokius 8 kg uogų. Palankesniais metais derlingumas siekia iki 15 kg. O koks uogų derlius šią vasarą bendrovės „Jūsų sodui“ didžiausiame Lietuvoje 10 ha šilauogyne Varėnos rajone, Dargužių kaime? Ko moko jau dešimtmetį šilauoges auginančios bendrovės patirtis?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 22 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...