captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: javapjūtės aktualijos – blogi orai ir geležinkelio vagonų stoka

Jau kelios savaitės, kai žemdirbiai kalba apie nepalankias javų derliaus dorojimo sąlygas: smarkūs lietūs, vietomis kilęs škvalas, o dabar ir atvėsęs oras kaip reta neleidžia dirbti laukuose ir laiku nupiauti gerai užderėjusių žieminių javų.

Jau kelios savaitės, kai žemdirbiai kalba apie nepalankias javų derliaus dorojimo sąlygas: smarkūs lietūs, vietomis kilęs škvalas, o dabar ir atvėsęs oras, kaip reta neleidžia dirbti laukuose ir laiku nupiauti gerai užderėjusių žieminių javų. Padėtį dar labiau apsunkino stringantis jau nukultų grūdų pardavimas, kaip teigia supirkėjai, dėl geležinkelio vagonų stokos jie pristabdo savo veiklą.

 Mėgėjiškų sodų šeimininkai šiemet nusiteikę optimistiškai ir teigia, kad sulaukė gero obuolių derliaus. Visiems, neturintiems saugyklų, taip pat sodininkams mėgėjams, dažniausiai parduodantiems krituolius arba obuolius perdirbti svarbu, kad vaisių supirkimas jau prasidėjo, o labiau įsibėgės antroje rupjūčio pusėje. Supirkėjai  teigia, kad obuolių greičiausiai trūks Lenkijoje ir kitose Europos šalyse, todėl krituolių poreikis turėtų būti didelis.

Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę pasakoja ūkininkas Vitas Kazakevičius iš Alytaus rajono Pivašiūnų seniūnijos. Jis prieš 24 metus iš Druskininkų į gimtąsias vietas žemės dirbti sugrįžo, išbandė įvairius užsiėmimus: augino kiaules, ožkas. Dabar turi 40 hektarų  ir augina mėsinius galvijus simentalus, kurie savaitgaly pridarė rūpesčių, ištrūkę iš aptvaro. Pirmadienį, be kasdienių darbų, ūkininkas planavo važiuoti į Alytų, mokesčius banke sumokėti, kredito unijoje apsilankyti...

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį rugpjūčio 14d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...