captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: diena su ornitologais

Ornitologo Rimgaudo Treinio disertacijos tema buvo apie saugomą miškų plėšrūną – mažąjį erelį rėksnį, kuris įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Darbas gamtoje teikia malonumo, bet taip pat reikalauja ištvermės, drąsos, sportinio pasiruošimo, žinių ir įgūdžių.
Ornitologas dr. Rimgaudas Treinys.
Ornitologas dr. Rimgaudas Treinys.

Ornitologo Rimgaudo Treinio disertacijos tema buvo apie saugomą miškų plėšrūną – mažąjį erelį rėksnį, kuris įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą. Šių paukščių išsaugojimu rūpinasi mokslininkai. Darbas gamtoje teikia malonumo, bet taip pat reikalauja ištvermės, drąsos, sportinio pasiruošimo, žinių ir įgūdžių. Iš 18-kos m aukščio ąžuolo iškėlęs lizdą su mažojo erelio rėksnio jaunikliu ir vėliau jį įkėlęs atgal, R. Treinys juokauja: „Tai – jauniklio ir mano pirmoji spaudos konferencija miške“.

Europos žemyne gyvena apie 20 tūkstančių šių paukščių, 95 proc. visos pasaulinės populiacijos. Gausiausiai jų yra Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Lenkijoje. Čia gyvena du trečdaliai žemyno populiacijos. Bet nepaisant gerų rodiklių, šią plėšriųjų paukščių rūšį reikia saugoti. Tuo rūpinasi mokslininkai, dalyvaudami Gamtosaugos projektų vystymo fondo darbuose, skirtuose mažojo erelio rėksnio apsaugai Lietuvos miškuose.

Apsilankykite su mokslininkais Kaišiadorių miškų urėdijos Būdos girininkijoje, dalyvaukite paukščių apskaitoje, briskite užžėlusiais miško takais ir pasidžiaukite radę mažojo erelio rėksnio jauniklį. Gal suprasite, kad ornitologo darbas nėra toks romantiškas, kaip daugelis įsivaizduoja.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, liepos 23 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...