captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Lietuvos grūdų augintojų asociacija javapjūtės metą

Neseniai išrinktas Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininku Aušrys Macijauskas viliasi, kad asociacija šią  javapjūtę žemdirbiams bus naudingesnė.
Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas. Š Mažeikos (BFL) nuotr.
Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininkas Aušrys Macijauskas. Š Mažeikos (BFL) nuotr.

Šalyje  jau kuliami  žieminiai miežiai, rapsai. Šią savaitę kombainai turėtų pasukti ir į žiemkenčių  laukus. Vėl daug rūpesčio dėl derliaus,  jo pardavimo kainų. Neseniai išrinktas Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininku Aušrys Macijauskas viliasi, kad asociacija šią  javapjūtę žemdirbiams bus naudingesnė.

Buvusioje Eigirdžių, o dabar Ubiškės girininkijoje, prieš aštuoniolika metų Telšių urėdijos  miškininkai įkūrė „Žvėrinčių“. Šiandien tai viena labiausiai lankomų urėdijos vietovių. Kasmet į  „Žvėrinčių“ užsuka daugiau kaip 10 tūkstančių žmonių. Panaši ekologinio švietimo sistema, turinti laukinių žvėrių kolekciją,  yra ir Panevėžio rajone, Pašilių  stumbryne. Be jo Lietuvoje yra dar kelios tokio tipo ekologinio švietimo sistemos. Kuo iš jų išsiskiria, yra patrauklus ,,Žvėrinčius“?

Vargiai rasi žmogų, kuris nenorėtų paskanauti nekasdieniškai paruošto, išskirtinio skonio valgio. Anot žinomo anykštėno bitininko Alberto Žarskaus žmonos Albinos,  tam labai tinka medus. Juo galima pasigardinti ne tik šašlyką, bet ir silkę.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 21 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close