LRT žodžio ir LRT posakio rinkimai

LRT, siekdama skatinti visuomenę domėtis viešosios kalbos vartosenos reiškiniais ir juos fiksuoti, kasmet skelbia LRT žodžio ir LRT posakio rinkimus.

Iš Jūsų atsiųstų žodžių ir posakių buvo sudaryti balsavimui teikiamų žodžių ir posakių sąrašai. Už LRT žodį ir LRT posakį balsavo ir visuomenė, ir komisija. Komisijoje dirbo: Marijus Žiedas, Margarita Alper, Edvardas Kubilius, Indrė Česnauskaitė, Birutė Rutkauskaitė.

Daugiausia gyventojų balsų sulaukė žodis „koronė“, kurį ištarė Edita Mildažytė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Metų posakiu gyventojai išrinko frazę „Ateis laikas, ir mes nusiimsime kaukes“, kuri skambėjo COVID-19 pasekmių mažinimo fondo socialinėje reklamoje, transliuotoje per LRT. Tuo metu komisija pasirinko naujadarą „šimonėdą“, kuris nuskambėjo istoriko, politikos apžvalgininko Bernardo Gailiaus komentare LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“. Tai – kandidatų į prezidentus pavardžių dūrinys Šimonytė ir Nausėda. Labiausiai komisijai patikęs posakis – „Dėl vieno banano neikite į parduotuvę“. Tai socialinė reklama, raginanti žmones per karantiną be reikalo nesilankyti parduotuvėse.