captcha

Jūsų klausimas priimtas

Tinklalaidės

Spotify

„Spotify“ yra komercinė muzikos, tinklalaidžių, vaizdo transliacijų žiūrėjimo ir klausymosi platforma, suteikianti prieigą prie milijonus įrašų iš viso pasaulio. Ją 2008 m. sukūrė švedų kompanija „Swedish Spotify Technology“. Programėlę galima įdiegti savo kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose ar planšetėse. Muzika ir kiti įrašai šioje platformoje gali būti rūšiuojami pagal atlikėją, albumą, stilių, įrašų kompaniją, taip pat veikia ir paprasta paieška. Naudotojai gali nemokamai ir neribotai klausytis įrašų, kurti ir dalintis grojaraščiais kitose medijose, tačiau kartais pasibaigus ar perjungus klausomą kūrinį, privalo išklausyti trumpas garsines reklamas (apie 15 – 30 s). Norintys gali užsisakyti ir mokamas paslaugas, kurios leidžia klausytis su geresne garso kokybe, matyti kokybiškesnį turinį, parsisiųsti muzikos įrašus, ar išvengti privalomų reklamų žiūrėjimo.

Prisijungimas

Žmonės, kurie nenori mokėti už paslaugas gali parsisiųsti programėlę iš interneto, užsiregistruoti su el. paštu ir pasirinkti slaptažodį. Galima rinktis ir greitesį prisijungimą –  paspausti ant nuorodos registruotis per „Facebook“. Naudotojai norintys geresnių programėlės sąlygų, pirmiausia turi susikurti savo banko sąskaitą ir tada prisiregistruoti su el. paštu ir slaptažodžiu arba per „Facebook“.

Naudotojai

2018 m. statistikos duomenimis platforma naudojasi apie 170 mln. interneto vartotojų, iš jų 70 mln. mokantys už šias paslaugas (https://www.statista.com/statistics/244995/number-of-paying-spotify-subscribers/). Lietuvoje programėlė „Spotify“ veikia nuo 2013 m.

Pagal š. m.  JAV statistikos duomenis daugiausai užsiregistravusių naudotojų amžius yra 25-34 (29 %) ir 18-24 (16 %) (https://www.statista.com/statistics/475821/spotify-users-age-usa/).

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close