captcha

Jūsų klausimas priimtas

Popiežius Pranciškus Lietuvoje 2018

Lietuvoje apsilankysiantis popiežius Pranciškus čia praleis dvi dienas, susitikimų su juo laukiama Vilniuje ir Kaune. Rugsėjo 22–23 popiežius sveikinsis su jaunimu ir visais norinčiais, aukos šv. Mišias, susitiks su dvasininkais ir pašvęstaisiais.

AFP/Scanpix nuotr.                                                

Popiežiaus vizito metu padės daugybė savanorių – norinčiųjų prisidėti prie vizito atsirado daugiau nei pusantro tūkstančio. Savanoriauti norinčiųjų aktyvumas pranoko organizatorių lūkesčius, o džiugino tai, kad didžiausia potencialių savanorių dalis – jaunimas nuo 16 iki 24 metų. Norintieji savanoriauti popiežiaus vizito metu – ne tik iš Vilniaus ir Kauno, bet ir 30 kitų šalies vietovių.

Popiežiaus vizito Lietuvoje laukia tikintis jaunimas, šiai progai sukurta net speciali giesmė. Joje kalbama apie viltį, nes tai – pagrindinė popiežiaus susitikimo su jaunimu Vilniuje ir viso vizito tema. Giesmės pavadinimas – „Kristus Jėzus – mano viltis“, o jos autoriai – jauni kūrėjai Davidas Hedinas ir Julius Vaicenavičius. Jaunimas su popiežiumi galės susitikti rugsėjo 22 d. Vilniaus Katedros aikštėje.

Susitikimai su popiežiumi sulaukė itin didelio susidomėjimo iš visos Lietuvos žmonių, parapijų ir bendruomenių. Norintieji dalyvauti keliuose svarbiausiuose susitikimuose su popiežiumi nuo rugpjūčio 1 d. registravosi internetu. Tačiau visi, net ir neužsiregistravusieji, turės galimybę pamatyti ir išgirsti Šventąjį Tėvą.

Kaip pranešama, į reginius popiežiaus vizito Lietuvoje metu žmonės buvo kviečiami registruotis parapijose ir bendruomenėse nuo pavasario. Apibendrinus gautus duomenis matyti, kad parapijose ir bendruomenėse kvietimus į šv. Mišias atsiims apie 60 tūkst. žmonių, o į popiežiaus susitikimą su jaunimu – apie 13 tūkst. jaunų (14–35 m.) žmonių. Džiugioje šventėje laukiami ir studentai, kurie į susitikimus registruojasi savo universitetuose. Sektoriuose Katedros aikštėje numatoma apie 23 tūkst. vietų, Santakos parko sektoriuose – apie 100 tūkstančių.

 

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...