captcha

Jūsų klausimas priimtas

Popiežiaus vizitas

Lietuvoje apsilankysiantis popiežius Pranciškus čia praleis dvi dienas, susitikimų su juo laukiama Vilniuje ir Kaune. Rugsėjo 22–23 popiežius sveikinsis su jaunimu ir visais norinčiais, aukos šv. Mišias, susitiks su dvasininkais ir pašvęstaisiais.

AFP/Scanpix nuotr.                                                

Popiežiaus vizito metu padės daugybė savanorių – norinčiųjų prisidėti prie vizito atsirado daugiau nei pusantro tūkstančio. Savanoriauti norinčiųjų aktyvumas pranoko organizatorių lūkesčius, o džiugino tai, kad didžiausia potencialių savanorių dalis – jaunimas nuo 16 iki 24 metų. Norintieji savanoriauti popiežiaus vizito metu – ne tik iš Vilniaus ir Kauno, bet ir 30 kitų šalies vietovių.

Popiežiaus vizito Lietuvoje laukia tikintis jaunimas, šiai progai sukurta net speciali giesmė. Joje kalbama apie viltį, nes tai – pagrindinė popiežiaus susitikimo su jaunimu Vilniuje ir viso vizito tema. Giesmės pavadinimas – „Kristus Jėzus – mano viltis“, o jos autoriai – jauni kūrėjai Davidas Hedinas ir Julius Vaicenavičius. Jaunimas su popiežiumi galės susitikti rugsėjo 22 d. Vilniaus Katedros aikštėje.

Susitikimai su popiežiumi sulaukė itin didelio susidomėjimo iš visos Lietuvos žmonių, parapijų ir bendruomenių. Norintieji dalyvauti keliuose svarbiausiuose susitikimuose su popiežiumi nuo rugpjūčio 1 d. registravosi internetu. Tačiau visi, net ir neužsiregistravusieji, turės galimybę pamatyti ir išgirsti Šventąjį Tėvą.

Kaip pranešama, į reginius popiežiaus vizito Lietuvoje metu žmonės buvo kviečiami registruotis parapijose ir bendruomenėse nuo pavasario. Apibendrinus gautus duomenis matyti, kad parapijose ir bendruomenėse kvietimus į šv. Mišias atsiims apie 60 tūkst. žmonių, o į popiežiaus susitikimą su jaunimu – apie 13 tūkst. jaunų (14–35 m.) žmonių. Džiugioje šventėje laukiami ir studentai, kurie į susitikimus registruojasi savo universitetuose. Sektoriuose Katedros aikštėje numatoma apie 23 tūkst. vietų, Santakos parko sektoriuose – apie 100 tūkstančių.

 

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje programa:

Rugsėjo 22 d., šeštadienį, Vilniuje

11:30 val. susitikimas S. Daukanto aikštėje

Popiežius vyks mandagumo vizito pas Prezidentę Prezidento Rūmuose, o S. Daukanto aikštėje susitiks su valdžios ir pilietinės visuomenės atstovais, diplomatinio korpuso nariais. Į aikštę kviečiami atvykti visi norintys susitikti su Šventuoju Tėvu.

Popiežius atvyksta į Prezidentūros rūmus mandagumo vizito pas prezidentę 12.10 val.

Popiežius atvyksta į susitikimą su valdžios atstovais, su visuomenės atstovais ir su diplomatinio korpuso nariai Simono Daukanto aikštėje 12.40 val. numatyta Šventojo Tėvo kalba

14 val. susitikimas su jaunimu Katedros aikštėje

Šeštadienio popietę Vilniuje, Katedros aikštėje, popiežius kviečia susitikti jaunimą. Nuo 14 val. prasidedanti jaunimo programa bus tarsi „Pasaulio jaunimo dienų“ atspindys. Numatomi meniniai pasirodymai, giesmės, jaunų žmonių liudijimai, o kulminacija – paties popiežiaus Pranciškaus kalba jaunimui. Aikštės prieigose laukiami visi, nepaisant amžiaus.

Popiežius atvyksta į susitikimą su jaunimu 17.30 val. numatyta Šventojo Tėvo kalba.

Popiežius apsilanko Vilniaus arkikatedroje bazilikoje 18.40 val.

14.30 val. susitikimas prie Aušros Vartų

Popiežius Pranciškus Vilniuje apsilankys Aušros Vartų Gailestingumo Motinos koplyčioje ir joje melsis Rožinio dalį. Maldoje drauge dalyvaus Aušros Vartų gatvėje susirinkusios šeimos, globojančios ar įvaikinusios vaikus, siekiančios įsivaikinti. Visi tikintieji ir geros valios žmonės, norintys drauge melstis, kviečiami atvykti nuo Rotušės a. pusės.

Popiežius atvyksta į Gailestingumo motinos šventovę 16.30 val. numatyta Šventojo Tėvo malda.

Atvykimas: prie Aušros vartų atvykti reikia iki 14.30 val. nuo Rotušės aikštės pusės.

16.45 val. popiežiaus sveikinimas kelyje nuo Aušros Vartų iki Katedros aikštės

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: M. Daukšos g. – Žiuprionių g. – Subačiaus g. – Maironio g. – B. Radvilaitės g. – Šventaragio g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, iki 16.45 val. atvykę į maršrute nurodytas gatves.

18:30 val. popiežiaus sveikinimas kelyje nuo Katedros iki Apaštalinės nunciatūros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, iki 18.30 val. atvykę į maršrute nurodytas gatves.

Rugsėjo 23 d., sekmadienį, Kaune ir Vilniuje

8 val. laukiama šv. Mišių Kauno Santakos parke

Kaune, Santakos parke, jau nuo ankstaus ryto prasidės popiežiaus aukojamų šv. Mišių laukimo programa. Visi laukiantieji Santakos parke galės drauge melstis, giedoti, klausytis liudijimų. Šv. Mišių dalyviai, įeidami į sektorius, gaus Mišių knygeles. Popiežiaus aukojamos šv. Mišios – vizito Lietuvoje kulminacija. Po jų Šventasis Tėvas tradiciškai kalbės „Viešpaties angelo“ maldą.

Popiežius šv. Mišias aukos 10.00 val.

Numatytas Šventojo Tėvo pamokslas.

„Viešpaties angelo“ malda – 12 val.

13:30 val. popiežius susitinka su dvasininkais, seminaristais ir pašvęstaisiais

Popietę popiežius Pranciškus Kauno arkikatedroje bazilikoje susitiks su Baltijos šalių kunigais, pašvęstaisiais ir pašvęstosiomis bei seminaristais. Laukiant Šventojo Tėvo bus giedamas Akatistas. Visi norintys stebėti susitikimą kviečiami į Kauno Rotušės aikštę arba įsijungti LRT televiziją.

Popiežius atvyksta 15 val.

Numatyta Šventojo Tėvo kalba

Kauno Rotušės aikštėje įrengtuose ekranuose bus galimybė stebėti tiesioginę susitikimo transliaciją.

14:20 val. popiežiaus sveikinimas kelyje nuo Kauno arkivyskupijos kurijos iki Katedros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: Rotušės a. – M. Valančiaus g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi, atvykę į maršrute nurodytas gatves ir aikštę

16:00 val. Išvykimas į Okupacijų ir Laisvės Kovų muziejų Vilniuje, su trumpu sustojimu maldai prie Geto Aukoms atminti paminklo Genocido aukų aikštėje (Rūdninkų skvere), Vilniuje

Šventojo Tėvo išvykimas iš Kauno į Vilnių numatytas 16.00 val.

16:30 val. susitikimas Lukiškių a. Vilniuje

Šventasis Tėvas apsilankys Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje Vilniuje. Buvusiame KGB vidaus kalėjime jis sustos pasimelsti prie kelių kamerų. Vėliau popiežius atvyks prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms. Čia Šventasis Tėvas drauge su Lukiškių aikštėje susirinkusiais žmonėmis melsis už visus kalėjusius ir žuvusius dėl Lietuvos laisvės.

Okupacijų ir laisvės kovų muziejų Šventasis Tėvas lankys 17.30 val.
Numatyta Šventojo Tėvo malda prie paminklo okupacijų aukoms atminti

17:45 val. popiežiaus sveikinimas kelyje nuo Lukiškių a. iki Apaštalinės nunciatūros

Maršrutas: Popiežius papamobiliu vyks šiuo maršrutu: Gedimino per. – T. Vrublevskio g. – Arsenalo g. – T. Kosciuškos g.

Dalyviai: pasveikinti popiežių kelyje gali visi norintys, atvykę į maršrute nurodytas gatves ir aikštę.

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...