captcha

Jūsų klausimas priimtas

PASSPORT

Leidinio „Passport“ tikslas – pasakoti Lietuvos ir jos žmonių istorijas, kurios iš pažiūros sėkmingos, tačiau turi daug juodų puslapių, portalui LRT.lt sako knygų „Passport“ sudarytojas Kęstas Pikūnas. Kaip teigia jis, lietuviai turi išskirtinę istoriją, bet yra per daug uždari: „Iš to uždarumo atsiranda ir daug nesusikalbėjimo, pavydo. Tačiau šie dalykai keičiasi.“

– Ar prisimenate, kaip kilo mintis sukurti leidinį „Passport“?

– Man visuomet buvo įdomi leidyba, popierius, žurnalai ir knygos. Kai baigiau mokslus, beveik šešerius metus dirbau Anglijoje su spaudos leidyba. Visuomet norėjau suprasti, kaip per popierių kalbėtis su žmonėmis. Vėliau grįžau į Lietuvą, dirbau su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga ir kartą atostogaudamas pagalvojau, kad noriu vėl užsiimti kažkuo, susijusiu su leidyba. Kelias link to buvo sunkus, bet kai įdomu, per daug negalvoji.

Žvelgiant atgal, pirmasis „Passport“ įsivaizdavimas ir tai, ką turiu dabar, labai skiriasi. Pirmoje knygoje turėjo būti daug reklamų, bet viso to nebeliko. Dabar pagrindinis akcentas – žmogus ir jo istorija. Norisi pristatyti, papasakoti apie Lietuvą ne lietuviams. Būtent todėl pirmasis leidinys buvo anglų kalba, tik vėliau – lietuviškai.

– Matėte trūkumą leidinio, reprezentuojančio Lietuvą užsieniečiams?

– Taip, trūko tokio leidinio anglų kalba, kuris pasakotų apie skirtingus žmones ir jų patirtis. Man patiko sumanytas formatas, jis pasirodė patrauklus tiek man, tiek draugams užsienyje, su kuriais šnekėjausi.

– Kaip atsirado ir antroji „Passport“ dalis?

– Mano idėja yra per metus išleisti po knygą. Nuo pat pradžių galvojau, kad tai bus metinis leidinys. Žmonių, kuriuos galima kalbinti, tik daugėja. Galima būtų leisti „Passport“ leidinius ir dažniau, daryti dar storesnę knygą, bet reikia atsižvelgti į vartotoją – kad leidinys nebūtų per sunkus, o būtų lengvai vartomas, kad naratyvas pasakotų istoriją.

Išsamus pokalbis  vaizdo įraše:
 

 

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...