captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT studija Vilniaus kino pavasaryje

Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą. 2016 metais jau 21-ąjį kartą vyksiantis festivalis daugeliui žmonių asocijuojasi ne tik su kokybišku gero skonio kinu, bet ir su rimtomis diskusijomis, susitikimais su žinomais Lietuvos ir užsienio kino žmonėmis, įvairiausiais švietėjiškais projektais bei originaliais teminiais renginiais.

Nuo kovo 31 d. iki balandžio 13 d. 16 val. FC Vingis 5 aukšte įsikūrusioje LRT studijoje visi norintys galės dalyvauti diskusijose.

Laidos iš LRT studijos bus rodomos 22.00 per LRT KULTŪRA kanalą.

Programa:

Kovo 31 d., ketvirtadienis

ŠOU PRASMĖ VISUOMENĖJE

Moderuoja: Karolis Vyšniauskas

Svečiuose: Benedikt Erlingsson

„Kino pavasarį“ šiemet atidarys islando Benedikto Erlingssono dokumentinis filmas „Viskas dėl šou“. Filme rodomi vintažiniai keliaujančio cirko vaizdai, kuriuos lydi kultinės Islandijos grupės „Sigur Ros“ narių muzika. Viskas – tam, kad geriau pažintume sudėtingiausią būtybę pasaulyje – žmogų. Vienas vertus, „Viskas dėl šou“ (orig. „The Show of Shows“) parodo neįtikėtinas cirko akrobatų galimybes, tačiau kartu filmas atskleidžia ir tamsiąją cirko pusę. „Viskas dėl šou“ iliustruoja, kaip aukštai ir kaip žemai žmonės gali nueiti vardan to, kad publika plotų ir užduoda klausimą, ar dabar mes nedarome to paties, tik moderniomis priemonėmis.

Balandžio 1 d., penktadienis

POSTPANK KULTŪROS JUDĖJIMAS

Moderuoja: Gerūta Griniūtė

Svečiuose: Mark Reeder

Filmas „Geismas ir garsas Vakarų Berlyne" (1979-1989)“ apima vieną dešimtemtį, kai Berlyno siena nebuvo dar griuvusi. Filmas sukurtas naudojant niekur nerodytą TV medžiagą, fotografijas, originalius interviu. Tai istorija apie padalintą miestą, apie jo kultūrinę terpę, kur viskas atrodė įmanoma. Labiau nei visoje likusioje Europoje. Tai filmas – koliažas apie siautulingą, bet kūrybingą dešimtmetį. Apie pankų kultūrą ir Meilės paradą. Ir visa tai vyksta mieste, kur dienos trumpos, o naktinis gyvenimas išsitęsia iki begalybės.

Balandžio 2 d., šeštadienis

LIETUVIŠKI MUZIKINIAI KLIPAI

Moderuoja: Karolis Vyšniauskas

Svečiuose: jauni muzikinių klipų režisieriai bei klipų konkurso iniciatoriai

Nauja kino kūrėjų karta pradėjo naują etapą lietuviškų muzikos klipų istorijoje. Atėjo laikas jų darbams iš „YouTube“ persikelti į kino ekraną. Konkurse „Kažkas atsitiko“ dalyvauja stipriausi Lietuvos režisierių sukurti muzikiniai klipai, išleisti 2014 ir 2015 m. Tai pirmas kartas „Kino pavasario“ istorijoje, kai muzikiniai klipai prilyginami filmams ir įtraukiami į festivalio programą.

Balandžio 3 d. sekmadienis

SAVANORYSTĖ

Moderuoja: Aistė Plaipaitė

Svečiuose: Aistė Diržiūtė, Robertas Petrauskas , Bernadeta Lukošiūtė

Šiemet savanorystei bus skiriamas ypatingas dėmesys. Padėkos diena, kurios metu savanoriai žiūrės filmus, o už juos darbus atliks „Kino pavasario“ komanda ir dažnai festivalyje besilankantys žinomi pramogų pasaulio atstovai, pirmoji Lietuvoje senjorų savanorių komanda, specialūs seansai Lietuvos savanoriams – norime atkreipti dėmesį į didžiulį savanorių indėlį į festivalį ir pabrėžti, jog savanorystė nėra vien tik neapmokamas darbas, bet ir pasididžiavimą bei pagarbą kelianti veikla.

Balandžio 4 d., pirmadienis

V. ŠEKSPYRAS – KINE IR TEATRE

Moderuoja: Jolanta Kryževičienė

Svečiuose: Kristupas Sabolius

Šūkiu „Šekspyras gyvas!“ Didžioji Britanija ir visas pasaulis šiemet švenčia garsiojo poeto ir dramaturgo 400-ąsias metines, kurios tapo gera proga prisiminti ne tik jo indėlį į teatro sceną, bet ir kiną nuo pat XX a. pradžios lydinčias jo kūrinių ekranizacijas. Ta proga festivalis „Kino pavasaris“, padedant Britų tarybai ir Britanijos prekybos rūmams Lietuvoje, paruošė specialią pagal V. Šekspyro kūrinius sukurtų filmų programą ir kviečia pagerbti, iš naujo atrasti ir iš kitos, žymių režisierių pasiūlytos perspektyvos, pažvelgti į rašytojo kūrybą.

Balandžio 7 d., ketvirtadienis

RELIGIJOS ĮTAKA VISUOMENĖJE

Moderuoja: Algirdas Acus

Svečiuose: Alvaro Ogalla

Filmas „Apostatas“ pasakoja istoriją apie vyrą, nusprendusį atsisakyti katalikų tikėjimo ir oficialiai išbraukti savo vardą iš Bažnyčios sąrašų. Jis mano, mano, kad tikėjimas yra krikšto primesta našta, neatsiklausus jo nuomonės – vaikystėje jis negalėjo pats pasirinkti ir suprasti, ką už jį parinko tėvai. Neprofesionalus aktorius Álvaro Ogalla iš tiesų mėgino atsisakyti katalikų tikėjimo ir įsitikino, kad tai praktiškai neįmanoma. Remdamasis savo patyrimu jis parašė scenarijų ir pats įtikinamai suvaidino savo išgalvotą personažą.

Balandžio 10 d., sekmadienis

LIETUVOS KINO INDUSTRIJA

Moderuoja: Raminta Jonykaitė

Svečiuose: Mantas Kvedaravičius, Uljana Kim

Pastaraisiais metais jaučiamas didelis pakilimas lietuviško kino gamyboje, tai atsispindi ir „Kino pavasario“ programoje. Šiemet Kanų kino festivalyje buvo pristatytas Šarūno Barto filmas „Ramybė mūsų sapnuose“, o viename garsiausių šiuolaikinio meno centrų „Pompidou“ buvo eksponuojama ir šio kūrėjo darbų retrospektyva. Tarptautinio Berlyno kino festivalio oficialioje programoje „Panorama“ įvyko Manto Kvedaravičiaus filmo „Mariupolis“ pasaulinė premjera – šis filmas varžysis ir „Kino pavasario“ konkursinėje programoje.

Balandžio 11 d., pirmadienis

DIKTATŪROS REFLEKSIJA VISUOMENĖJE

Moderuoja: Karolis Kaupinis

Svečiai: Alexandra Ivanova

Paslaptingiausioje ir griežčiausiai izoliuotoje pasaulio šalyje viskas yra suorganizuota ir surežisuota. Režisierius ilgiau nei dvejus metus derėjosi dėl oficialaus leidimo filmuoti Šiaurės Korėjoje. Galiausiai pasirašęs griežtą sutartį, jis gavo jau parašytą „scenarijų“ ir valdžios parinktą šeimą, kuriai liepta „vaidinti“ pagal nurodymus. Filmo kūrėjai pamėgino pasipriešinti, bet suprato, kad sistemos pakeisti neįmanoma, todėl nusprendė apnuoginti propagandos galią.

Balandžio 13 d., trečiadienis

SOCIALISTINIŲ ŠALIŲ KINO TENDENCIJOS

Moderuoja: Santa Lingevičiūtė

Svečiuose: Tomas Wasilewski, Nikolaj Nikitin

Berlyno kino festivalio "Sidabriniu lokiu" už geriausią scenarijų apdovanota provokuojanti drama „Jungtinės meilės valstijos“ atspindi postkomunistinį laikotarpį Lenkijoje. Tomaszas Wasilewski rašė scenarijų, galvodamas apie savo tėvus, kurie po komunizmo griūties buvo tik penkeriais metais vyresni negu jis šiandien. Režisierius suprato, kad tėvai net neturėjo tokių galimybių pasirinkimams, kokie dabar įmanomi jam. Tai įkvėpė Tomaszą atsukti laiką atgal ir prisiminti vaikystę.

5-ojoje „Eurekoje": vyrų išnykimas, maisto krizė ir draugystė su ateiviais „Kino pavasaris" kviečia į konferenciją apie autorių teises skaitmeninėje rinkoje Skelbiami muzikinių klipų konkurso dalyviai: atrinkti 23 lietuviški darbai, juos vertins tarptautinė žiuri„Kino pavasaris" skelbia bilietų prekybą: Tomas Ramanauskas padeda išsirinkti filmą (video) R. Zemkauskas apie retrospektyvą „Šekspyras gyvas": „Mums Šekspyras labai reikalingas" (video) K. Sabolius apie naują „Kino pavasario" filmų programą „Aš esu hibridas" (video)

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close