captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva kubu

Išrinkite Lietuvos vardą pasaulyje labiausiai garsinantį tautietį

Gruodžio 27 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje įvyks „Globalios Lietuvos apdovanojimai“, kuriuose už įvairius nuopelnus pagerbiami pasaulio lietuviai ir su Lietuva save siejantys asmenys. Apdovanojimą kategorijoje „Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje“ šiemet nulems LRT.lt skaitytojų balsai. Pasaulio lietuvių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ kviečia balsuoti už labiausiai prie mūsų šalies žinomumo pasaulyje šiais metais prisidėjusį lietuvį. Balsavimas vyks iki gruodžio 14 dienos.

Balsavimas baigėsi.

 

Nominantai:

Aleksandra Kingo | Jungtinė Karalystė

JK gyvenanti lietuvė fotografė ir režisierė išgarsėjo išskirtinės stilistikos darbais. Ryškios spalvos, žaismingos, net keistos scenos sudomino reklamos agentūras ir įvairaus profilio kompanijas tiek Europoje, tiek JAV. Tarp Aleksandros klientų tokie vardai kaip „Virgin Atlantic“, „Kenzo“, „Nespresso“, „Honda“ ir kiti.  

 

Jokūbas Laukaitis ir Vytautas Jašauskas | Pasaulis

Pastaruosius penkerius metus Jacobo namai – visas pasaulis. Iškart po mokyklos pradėjęs keliauti jaunuolis savo potyriais dalijasi YouTube kanale, kuris šiuo metu jau turi daugiau nei 300 000 prenumeratorių. Lietuvos atkurtos nepriklausomybės šimtmečiui jis kartu su kolega Vytautu Jašausku sukūrė įspūdingą vaizdo klipą, per dešimtį minučių atskleidžiantį gražiausius Lietuvos kampus ir įdomiausias ypatybes.

 

Jonas Kazlauskas | Kinija

Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės treneris per savo karjerą atnešė gausybę pergalių Lietuvai ir pelnė daugybę apdovanojimų. Tačiau trenerio pergalės neapsiriboja Lietuvos komandomis –  pastaruosius kelerius metus jis mūsų šalį garsina vadovaudamas Kinijos krepšinio klubui „Southern Tigers“. „Globalios Lietuvos apdovanojimui“ Joną Kazlauską nominavo Lietuvos Respublikos Ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.

 

Lina Lapelytė | Jungtinė Karalystė

Tarp Lietuvos ir Londono gyvenančios kompozitorės ir menininkės Linos Lapelytės kūryba sunkiai telpa į tradicinius rėmus. Ne vieną išskirtinį performansą pastačiusi kūrėja pastaraisiais metais garsius meno festivalius stebina opera „HAVE A GOOD DAY!“, kurioje pasirodo dešimt kasininkių, o joms akomponuoja prekybos centro garsai ir apsauginio skambinamas pianinas.

 

Marius Markevičius | JAV

Su krepšiniu susijęs ir kitas nominantas – JAV gimęs lietuvis režisierius 2012-aisiais pastatė daug dėmesio sulaukusį dokumentinį filmą apie 1992-ųjų Lietuvos krepšinio komandą „Kita svajonių komanda“. O šiais metais kino ekranus po ilgo kūrybinio darbo pasiekė jo filmas „Tarp pilkų debesų“, pastatytas pagal taip pat JAV lietuvės rašytojos, GLL apdovanojimų laureatės Rūtos Šepetys romaną.

 

Mirga Gražinytė Tyla | Jungtinė Karalystė

Pasaulinę šlovę pelniusi dirigentė šiais metais sulaukė ypatingo dėmesio. Birmingamo miesto simfoninio orkestro vadovė surengė turą po Europą bei JAV ir debiutavo net su keliais nacionaliniais ir akademiniais orkestrais Paryžiuje, Berlyne, Romoje, Torine, Filadelfijoje, Niujorke. Įtakingas leidinys „Politico“ praėjusių metų pabaigoje Mirgą Gražinytę-Tylą išrinko kaip užsienio talentą ir įtraukė į Europą 2018-aisiais formuojančių žmonių sąrašą.

 

Rose Namajūnas | JAV

Amerikos lietuvė laisvoji imtynininkė pasaulinio dėmesio sau ir Lietuvai sulaukė po eilės įspūdingų kovų „Ultimate Fighting Championship“ turnyruose, kurių kulminacija tapo pergalė praėjusių metų pabaigoje dėl čempiono titulo mažiausioje svorio kategorijoje prieš ilgametę šių kovų favoritę. Iš Milvokio kilusi Rose pradėjo treniruotis vos penkerių, o varžybose rungiasi nuo 18-os.

 

„Vilnius-Lithuania iGEM“ | Lietuva

Tarp šių metų nominantų ne tik išskirtinės asmenybės, bet ir Vilniaus Universiteto studentų komanda, praėjusių metų pabaigoje laimėjusi prestižiniame pasauliniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“. Vos trečią kartą dalyvaudami, VU studentai aplenkė daugiau nei 300 stipriausių universitetų komandų pasaulyje. Lietuvos komanda sukūrė lanksčią skirtingų plazmidžių grupių kopijų kiekio valdymo sistemą, pavadintą „SynORI“.

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...