Draugystė veža

logo

Socialinio projekto „Draugystė veža“ komanda, reaguodama į aktualijas socialinės atskirties tema ir siekdama lengvinti žmonių su negalia integraciją į visuomenę, kasmet ieško naujų, patrauklių ir įtaigių formų pažindinimui su šiais ypatingais žmonėmis. Todėl vasarą kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei kitais partneriais organizuoja dar neišbandytą savęs pažinimo ir įvairių atradimų kupiną projektą „Mums pakeliui“!

Per 21 dieną (liepos 5–25 d.) planuojama įveikti 500 kilometrų šiuolaikinį piligrimų kelią „Camino Lituano“, besidriekiantį per visą Lietuvą ir prisijungiantį prie Europos tarptautinio šv. Jokūbo kelių tinklo ir patirtas fizines bei dvasines patirtis, nuotykius, įspūdžius ir aistras užfiksuoti vaizdo įrašuose. Kelias suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos atkarpas – iš viso 21 etapą nuo Žagarės (Latvijos – Lietuvos valstybinės sienos) iki Seinų (Lietuvos – Lenkijos valstybinės sienos). Kiekvienai ekspedicijos dienai numatyta nauja tema – „Camino Lituano piligrimų kodekso“ punktų interpretacija.

Pagrindiniais kelionės herojais tapti kviečiami įvairias negalias turintys žmonės, jų draugai, globėjai, socialiniai darbuotojai. Projektą pradės dvi dalyvių poros, palaipsniui prie jų jungsis vietos bendruomenių dalyviai su negalia ir be jos, vietiniai šviesuoliai, garsūs žmonės, kurie keliaus tiek, kiek galės ir norės. Ėjimas planuojamas visiškai atviras – keliu eiti galės visi norintys, kurie patys spręs – eiti visą kelią ar prisijungti keliems etapams, nors ir vienai dienai, keliui einant pro gyvenamąją vietą. Dalyviai aplankys kelyje esančius įdomius objektus, susitiks su vietinėmis bendruomenėmis. Tai pat bus tikrinamasi ir dalijamasi informacija, ar šis kelias yra tinkamas žmonėms su judėjimo negalia.

Ši kelionė – tai puiki galimybė pažinti save, atrasti vidinę ramybę ir harmoniją, apmąstyti nueitą kelią ir nuspręsti, kuria kryptimi eiti toliau. Suprasti, kiek daug mes turime ir kiek nedaug mums, iš tiesų, reikia. Nepabijoti atverti savų durų, nes visų išmoktos pamokos – skirtingos. Pajusti bendrystės džiaugsmą, nes svarbiausios yra ne aplankytos vietos, bet žmonės, kuriuos šis kelias sujungia. Jei manote, kad jums su „Draugyste veža“ iniciatyva pakeliui – registruokitės ir drąsiai junkitės!

Anketą registracijai rasite čia.
Projekto taisykles rasite čia.