captcha

Jūsų klausimas priimtas

Petro Abukevičiaus konkurso dalyviai

1998 m. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos kartu su Kultūros ministerija  ir LRT įsteigta premija apdovanojami kino filmai apie gamtą, taip siekiant puoselėti pagarbą ir atsakingą požiūrį į mūsų aplinką. 

Šių metų Petro Abukevičiaus premija buvo įteikta Dalios Juočerytės ir jos kūrybinės grupės filmui „Didžioji paukščių paslaptis“.

LRT pristato devynių trumpų filmų, dalyvavusių Petro Abukevičiaus vardo konkurse, anonsus.

 

„Didžioji paukščių paslaptis“, aut. Dalia Juočerytė

Nors filmo pavadinimas „Didžioji paukščių paslaptis“, bet išties jame bandoma įminti dvi paslaptis. Pirmoji – nenugalimas paukščių instinktas, vedantis juos į žiemavietes ir atgal. Kita – žmogaus kelias į savo idėją, atiduodant savą laiką, pajamas ir tiesiog gyvenimą paukščių stebėjimams.

 

„Šalia skruzdėlyno“, aut. Stasys Medžiūnas

Filme „Šalia skruzdėlyno“ pasakojama apie miško Kalėdas, skruzdžių miestą, varnėnus, smilginį strazdą ant skruzdėlyno, voveraitės, juodojo gandro, lapės ir ančiukų bičiulystę.

Filmas „Šalia skruzdėlyno“ sukurtas kartu su Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos mokytojais ir moksleiviais.

 

„Balų šeimininkai“, aut.Julija Petrošiūtė, Dalia Bastytė, Žydrūnas Sinkevičius

Balų šeimininkai- filmas, pasakojantis apie Lietuvoje gyvenančias varliagyvių ir roplių rūšis. Filmo siužetuose pasitelkiama gamtininkų ir žmonių gyvenančių kartu su pristatomomis varliagyvių ir roplių rūšimis pasakojimai. Pagrindiniai veikėjai mūsų kaimynystėje gyvenantys varliagyviai ir ropliai nori pranešti žinią - prašo plačiau su jais susipažinti, ir per pažinimą saugoti bei globoti.

 

 „Marių katės“, aut. Eglė Burbaitė

Trumpametražis dokumentinis filmas  „Marių katės“ tai pasakojimas apie Juodkrantėje esančią įlanką, kuri pavadinta Gintaro įlankos vardu. Bet ten seniai nebėra gintaro. Vietoj jo - katės. Daugybė benamių kačių... Argi mes neesam atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukiname?

 

„Atgimstanti Tyrulių pelkė“, aut. Eugenijus Drobelis

Lietuvos ornitologų draugija pristato dokumentinį filmą apie vieną iš didžiausių Lietuvoje Tyrulių pelkę, kurioje šiuo metu vykdomas LIFE+ programos finansuojamas projektas „Lietuvos pažeistų durpynų tvarkymas, įgyvendinant Tyrulių paukščių apsaugai svarbios teritorijos atkūrimo darbus”. Filmas sukurtas siekiant supažindinti visuomenę su Tyrulių pelkės gamtinėmis vertybėmis ir vykdomu projektu, kurio metu siekiama pagerinti buveinių sąlygas šioje teritorijoje gyvenantiems paukščiams.

 

„Dublynė“, aut. Vytas Vitkauskas, Vitalij Gulbickij

Net mažiausioje baloje apstu organizmų, kurių paslaptingas ir mums nematomas gyvenimas parodytas filme „Dumblynė“. Filmo herojai įvairus vienaląsčiai, dumbliai, vabzdžiai, žuvys, kurie visi kartu palaiko trapios ekosistemos funkcionavimą. Nors tai sunkiai suvokiama, tačiau visas šitas povandeninis chaosas yra gyvybiškai svarbus mums visiems.

 

„Jonas“ , aut. Jonas Remeikis, Audrius Širvys, Ernestas Keturka

Žmogaus santykis su gamta - svarbiausia žvejybos dalis.

 

„Tai tik vieno ąžuolo istorija“, aut. Valdas Norkūnas, Zita Jakaitienė, Jonas Gvildys, Aldona Valaitienė

Trumpas filmo aprašas: Šio megėjiško filmo kūrybinė grupė nori atkreipti dėmesį į buvusių sodybų vietose augančius ąžuolus, jų būklę ir ateitį. Tai filmas apie ąžuolus - tvirtybės, stiprybės ir ilgaamžiškumo simbolius. Filmu norima priminti, kad tai, kas atrodo savaime suprantama, nėra taip paprasta, kad šiam medžiui kartais taip pat reikalinga mūsų pagalba, kad reikia tausoti, vertinti ir išsaugoti ąžuolus - mūsų praeities ir ateities kelrodžius.

Kūrybinė grupė: Valdas Norkūnas, Zita Jakaitienė, Jonas Gvildys, Aldona Valaitienė

 

„Kurtiniai sugrįžta“, aut. Rimas Pakeris, Tomas Selickas, Aras Žvirblys

Žmogaus ir gamtos santykis – tai lyg minčių ir veiksmų virtinė, kuri įgauna įvairius atspalvius. Kurti galima daug ką. O ar galima sukurti naują gyvenimą? Šioje vaizdo juostoje pateikiamas vyksmas atspindintis žmonių, kurie siekia sugrąžinti tai, ko Karšuvos giria senokai neteko. Čia rasite akimirkas žmonių, bendraminčių siekančių į miškus grąžinti paukščius, kurie savo teksėjimais ir įspūdinga išvaizda puošdavo ir puošia ne vieną girią. Kiekvienas susidūrimas su kurtiniu palieka neišdildomą įspūdį. Bet, kad tai galėtum patirti, turi šiuos paukščius susitikti laisvėje arba pamatyti šią vaizdo juostą. Kurtinių sugrąžinimo vyksmas prasidėjęs 2007 m. tęsiasi iki šiol.

 

 

Respondentų statistika:

Viso respondentų: 0

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close