Verslo pozicija

2021.10.28 13:40

Raimonda Alonderienė. Skaidrumas ir lygiavertis atlygis turi būti neginčijama įmonės vertybė

Raimonda Alonderienė, „Devbridge“ žmonių ir organizacijos vystymo vadovė2021.10.28 13:40

Šiemet vykstančiuose „Lygiaverčio atlygio“ (angl. „Fair Pay“) apdovanojimuose JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ komanda buvo pripažinta, kaip teisingą ir nediskriminuojančią darbo užmokesčio politiką savo darbuotojų atžvilgiu vykdanti įmonė. Laimėtojai paskelbti remiantis detaliu bendrovės „Baltic Salary Survey“ atliktu atlygio tyrimu, kuriame dalyvavo pažangiausios įmonės iš visos Lietuvos.

Mums įdomu kalbėtis su bet kurios socialinės grupės kandidatais, o darbo galimybės ir atlygis priklauso nuo sukaupto kompetencijų bagažo ir kiek asmeninių pastangų kiekvienas įdės, siekdamas išsikeltų savo, komandos ir visos organizacijos tikslų.

Įmonėje kiekvieną darbuotoją vertiname individualiai, nepriklausomai nuo jo lyties, įsitikinimų ar sektoriaus specifikos. Nors IT sektoriuje ženkliai dominuoja vyriškos lyties atstovai, tačiau jau daugelį metų ne tik aktyviai siekiame pritraukti daugiau moterų į IT, bet ir užtikriname visiems lygias galimybes darbovietėje.

Nuo pat įmonės įkūrimo pradžios su darbuotojais dalijamės visa informacija – nuo finansinių rezultatų, pajamų ar net uždirbto pelno. Darbuotojai žino ne tik savo ir kitų pareigų lygį ir atlyginimo rėžius, bet ir visada yra iš anksto informuojami apie numatomą premijų dydį metų pabaigoje, numatomą kitą algos persvarstymo datą ir aiškius kriterijus, pagal kuriuos yra vertinami savo kasdieniniame darbe.

Dirbant IT srityje reikia nuolat auginti kompetencijas, atnaujinti technines žinias, o visos šios pastangos ir sudėtingas darbas turi būti įvertinti teisingai, tiek finansine prasme, tiek ir suteikiant darbuotojams puikias galimybes augti tiek kompetencijų, tiek pozicijų atžvilgiu, tiek ir užtikrinant sveiką bei jaukią atmosferą darbe.

Naudos darbuotojams neturėtų apsiriboti tik atlyginimu, nemokamais pietumis į namus ar kažkokiu vienu populiaru bei vienadieniu bonusu.

Skani kava, nemokami pietūs, renginiai ar pilnas šaldytuvas skanėstų – tai jau higieniniai dalykai. Taip pat nesikoncentruojame į vieną konkretų dalyką, kaip tik atlygis, geras sveikatos ar gyvybės draudimas, kurį kiekvienais metais atnaujiname, atliepiant į darbuotojų poreikius. Norime matyti sistemiškai bendrą žmogaus būseną. Net ir mūsų naudų paketas mums reikalingas toks, kuris užtikrintų įvairovę ir kad mūsų komandos narys būtų net tik laimingas, bet ir sėkmingas savo darbe. O tam yra būtina palaikyti ne tik jo emocinę, fizinę būseną, bet ir suteikti galimybes tobulėti, augti.

Šiemet mūsų įmonės mūsų gerosios HR praktikos buvo įvertintos ir už Atlanto. Geriausių ir ryškiausių darbdavių ( angl. The Best and Brightest Companies to Work For) konkurse buvo renkamos įmonės, pasižymėjusios išskirtinėmis žmogiškųjų išteklių valdymo praktikomis bei besąlygišku dėmesiu savo darbuotojams.

Renkant geriausias organizacijas konkurse atsižvelgiama į tokius kriterijus kaip komunikacija, siūlomas darbo ir laisvalaikio balansas, įvairovė kompanijos viduje, papildomai įsteigtos darbuotojų skatinimo bei vertinimo programos, bei daugelis kitų. Konkurse dalyvaujančios kompanijos taip pat turi galimybę palyginti savo pasiekimus žmogiškųjų išteklių srityje su kitų kompanijų rezultatais bei efektyvumo rodmenimis, nesvarbu, ar kompanija įkurta ir veikia Atlantoje, Los Andžele, Niujorke, Nešvilyje, Čikagoje.

„Geriausių ir ryškiausių darbdavių“ konkursas kasmet atrenka įtakingiausias kompanijas, kurių vidinė praktika nustato tendencijas kitoms kompanijoms tiek valstybiniu, tiek regioniniu lygmeniu. Labai didžiuojamės, kad šiais metais buvome konkurse paminėti kaip viena iš labiausiai išskirtinių HR srityje ir darbuotojams pasišventusių įmonių Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Darbuotojų gerovė ir karjeros sėkmė dažnai prasideda nuo įmonės pasirinkimo, todėl patyrę specialistai itin atsakingai renkasi darbdavį. Jiems yra svarbi organizacijos kultūra, vertybinis pagrindas, veikimo principai, struktūros ir procesai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt